Kadın

Gratis'den gelen mesajları sakın açmayın!

Kişisel bakım marketi Gratis adına gelen mesajlara dikkat. Mesajlar virüs içeriyor.

Son günlerde müşterilere Gratis adına gelen mesajlar virüs içeriyor. Gratis'in gift özelliği kullanılarak yapılan bu linke tıkladığınız andan itibaren virüs telefonunuzu sarıyor. Ardından telefonunuza bulaşan virüs kişi listenizdeki herkese otomatik bir şekilde aynı mesajı gönderiyor.  

Gratis adı kullanılarak gönderilen mesaj şu şekilde;

Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm. Yalnızca sınırlı bir süre için geçerli ve yalnızca birkaç yüz adet kupon kaldı. Ben kendiminkini aldım bu nedenle sen de hala yapabiliyorken kendininkini al bu bağlantıya gitmen yeterli .'

Gelen şikayetler üzerine Gratis bunun üzerine internet sitesinden şu duyuruyu yaptı ve konuyla ilgili kanuni işlem başlatıldığını ifade etti. 

"Değerli Müşterilerimiz, yapmış olduğumuz tüm kampanyalar sadece Gratis sosyal medya hesaplarımızdan ve www.gratis.com resmi web sitemizden duyurulmaktadır. Farklı mecralarda Gratis adı kullanılarak yapılan kampanya duyurularına itibar etmemenizi önemle rica ederiz. Tarafımızca kanuni işlemler başlatılmıştır, bilgilerinize sunarız."