Kadın

Yazın nasıl makyaj yapmalı

Yazın daha doğal ve canlı bir görünüm elde etmek için yapmanız gerekenler..

Sıcak havalarda her ne kadar az ugulanmaya çalışılsa da makyaj yapmakta o makyajı teninizde tutmakta zordur. Ancak yazın makyaj yapılmaz diye bir kural yoktur. Hatta bazı ufak ipuçlarıyla yaz makyajı çok daha mükemmel bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır.   

1. Yaz makyajının en önemlisi olmazsa olmazı kurtarıcısı aydınlatıcılar.. Yazın kuruyan cildimizi daha fresh bir görüntü almasını sağlayan aydınlatıcılar size çok daha taze ve canlı bir cilt görünümü sunacak. Mutlaka aydınlatıcı kullanmanızı öneririz.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:369px; width:600px" />

2. Bu kışın trendi mat rujlarınızı da hemen elinizden bırakın. Çünkü yazın hem sağlığınız hem de canlı bir görünüm için olması gereken ruj tercihiniz canlı ya da hafif renkli parlatıcılar olmalı.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:600px; width:600px" />

3. Yazın en büyük sorun ise tabiki rimellerin akması. Ancak suya dayanıklı ya da renksiz maskaralar ile etkileyici bakışlarınızı yazında sürdürmeniz artık çok kolay.

4. Kışın uyguladığımız o koyu renk göz makyajları ise tabi ki yerini daha doğal, hafif ve canlı renklere bırakıyor.  

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:514px; width:600px" />

5. Fondöten uygulamak isterseniz ise bronzer katkılı renkli nemlendiricileri tercih etmelisiniz. Allık olarak da bronz yada hafif pembe tonları tercih etmelisiniz.

Ve işte yaza fresh bir görünümle hazırsınız..