USD
3,5701
23°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Kahraman Fethi Sekin'in ismi şehit düştüğü caddeye verildi

Kahraman Fethi Sekin'in ismi şehit düştüğü caddeye verildi
11 Ocak 2017 19:48

İzmir Adliyesi'ne saldıran teröristlerle kahramanca çatışarak faciayı önleyen şehit polis Fethi Sekin'in ismi şehit düştüğü caddede verildi.

İzmir Adliyesi'ne saldıran teröristlerle kahramanca çatışan ve bir teröristi öldürdükten sonra şehit düşerek çok sayıda insanın hayatını kurtaran Trafik Polisi Fethi Sekin'in ismi şehit olduğu caddeye verildi.

İSMİ ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ CADDEDE YAŞATILACAK

Şehidin adının caddeye verildiği belirten İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''Adliyemize yönelik gerçekleştirilen hain saldırıyı, canı pahasına engelleyen ve şehadete yürüyen kahraman polis memurumuzun ve adliye personelimizin adlarının yaşatılması ve şehitlerimizin ailelerine yardım edilmesine yönelik olarak gerekli girişimler başlatılmış olup bu kapsamda; İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığınca terör saldırısının gerçekleştiği ve kahraman polis memurumuzun şehit olduğu, Adliyemizin bulunduğu cadde olan İslam Kerimov Caddesinin isminin Şehit Polis Fethi Sekin Caddesi olarak değiştirilmesi kararı alındı. Ayrıca bir parka ve bir okula Fethi Sekin ismi verilmiş, yine Fethi Sekin’in heykelinin yapılarak olay yerine konulması planlanmıştır. Şehit Adliye personeli Musa Can’ın ismi Çınarlı’da 1586/1 sokağa verilmiştir. Adliye binamız içinde her iki şehidimiz için anma köşesi oluşturulacaktır.''

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
FEDAKAR ŞEHİTLERİMİZ HAKINIZ ÖDENMEZ .!!!

5 ay önce

Şehitlerimizin hiç biri ölmedi ebediyen yaşayacaklar kakblerimizde her yerde he Mehmetciklerimiz ne koruyucularımız nede polis ve bekcilerimiz onlar bizim fedakar yiğitlrimşz aslanlarımız hakları ödenmez bizler için hayatlarını ailelererini her şeylerini feda ettiler haklarını na ödiyeceğiz Şehitler ölmez ruhları şaatır onlar için ne yapsak haklarını ödiyemeyiz hz MUHAMMEDİMİZİN KOMŞULARI ALLAH rahmet eylesin aziz Şehitlerimiz nur içinde yatın mekanınız çennet toprağınız nur olsun .Amin
En Popüler Galeriler