Kim kimdir?

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider kimdir?

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi okuldan mezun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında Büyükşehir Belediyelerinin ve 20 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Peki AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider kimdir? Ayhan Gider özgeçmişi ve daha fazlasını haberimizde bulabilirsiniz. 

 

AK PARTİ ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYHAN KİMDİR? 

 

1969 yılında Çanakkale'nin Biga ilçesinin Sinekçi köyünde dünyaya gelen AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, 1987 yılında Bursa Zirai Üretim İşletmesi ve Ziraat Meslek Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl içerisinde Adana Tarım İl Müdürlüğünde göreve başlayan Ayhan Gider, 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi. 

 

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Aygan Gider aynı yıl içerisinde mühendis olarak Çanakkale Valiliğine atandı.  1995 senesinde Çan İlçe Tarım Müdürlüğü’ne İlçe Müdürü olarak göreve başlayan Ayhan Gider 2003 senesinde Çanakkale Tarım İl Müdürlüğüne atandı. 2005 yılı haziran ayında Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri oldu. 

 

AK PARTİ ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AYHAN GİDER EVLİ Mİ? 

 

26. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İçişleri Komisyonu Katip Üyesi olan Ayhan Gider, aynı zamanda Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesidir. Belediye başkan adaylarını partisinin grup toplantısında açıklayan Erdoğan, AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak Ayhan Gider'i gösterdi. Gider evli ve iki çocuk babasıdır.