Kim kimdir?

AK Parti Manisa il başkan yardımcısı istifa etti

AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem, Soma'da partililere yönelik yaptığı konuşmada tepki çeken referandum sözleri üzerine istifa etti.

AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem tepki çeken referandum sözleri üzerine istifa etti. İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem Manisa Soma'da katıldığı bir etkinlikte ''Referandumda yüzde 50'yi geçmezsek, iç savaşa hazırlanın'' demişti.

İSTİFASI İSTENMİŞTİ

AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Olayı öğrenir öğrenmez, Manisa il başkanımızı hemen aradım ve bu il başkan yardımcısının bu akşamdan itibaren istifasını almasını istedim" diye konuşmuştu.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli de il başkan yardımcısı Ozan Erdem’in tepki çeken sözleriyle ilgili olarak yazılı bir açıklama yapmış, açıklamasında şunları dile getirmişti;

 “Gittiğimiz her yerde halk oylaması kampanyası içerisinde ‘hayır’ diyenler de ‘evet’ diyenler de olacaktır. Biz, toplumu geren söylemlerden uzak duracağız. Halk oylaması süreci boyunca da ılımlı bir propaganda yürüteceğiz. 16 Nisan’a az bir süre kaldı. ‘Evet’ mi çıkacak, ‘hayır’ mı çıkacak, bunu halkımız tayin edecek. Dolayısıyla Sayın Ozan Erdem'in talihsiz açıklaması teşkilatımızın ve partimizin görüşlerini yansıtmadığı gibi hepimizi de üzmüştür. Bu açıklaması nedeniyle Sayın Ozan Erdem'in istifası istenmiştir.” ifadelerini kullandı.