Kültür Sanat

16. İstanbul Bienali ‘Yedinci Kıta’ reklam filmi dikkat çekti!

İKSV tarafından düzenlenen 16. İstanbul Bienali için çekilen reklam filmi ‘Yedinci Kıta temsilcisi İstanbul’da’ dikkat çekti!

16. İstanbul Bianali için çekilen ‘Yedinci Kıta temsilcisi İstanbul’da’ reklam filmi büyük ses getirdi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen ve küratörlüğünü Nicolas Bourriaud’nun üstlendiği 16. İstanbul Bienali, 14 Eylül – 10 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. 

Bienalde 220’den fazla eser sergilenecek

İnsanlığın sebep olduğu doğal veya kültürel atıklara antropoloji ve arkeolojinin araçlarıyla bakan güncel sanat çalışmalarının yer alacağı ‘Yedinci Kıta’ başlıklı bienal, sanat ve ekoloji arasındaki ilişkiyi de tartışmaya açmayı hedefliyor.

25 ülkeden 56 sanatçının 220’den fazla eserinin sergileneceği 16. İstanbul Bienali ziyaretçilerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nin Tophane’deki yeni binasının yanı sıra Pera Müzesi ve Büyükada’da ağırlamaya hazırlanırken, bienalin sponsoru Koç Holding‘in hazırladığı reklam filmi dikkat çekti.

16. İstanbul Bienali ‘Yedinci Kıta’ reklam filmi dikkat çekti!

Haber görünümünde hazırlanan Publicis İstanbul imzalı filmde İstanbul, plastik poşetle kaplı Yedinci Kıta temsilcisini ağırlıyor.

Ziyaret bilgileri

16. İstanbul Bienali tüm mekânlarda ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Pazartesi günleri hariç her gün, 10.00-18.00 arasında ziyarete açık olan bienalde, açılış haftasına özel olarak, 16 Eylül Pazartesi tüm mekânlar açık olacaktır.

Pera Müzesi, hafta içi 19.00’a, cuma günleri 22.00’ye dek açıktır; pazar günleri ise 12.00’de açılır.