9. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne Can Yaman’a yoğun ilgi!

Kültür Sanat

9. Malatya Uluslararası Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. Ödül törenine Can Yaman’a gösterilen yoğun ilgi damga vurdu

21 Kasım 2019 Perşembe 13:04

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın katıldığı “9. Malatya Uluslararası Film Festivali”nde ödüller sahiplerini buldu.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçe belediyelerinin iş birliğiyle bu yıl 9’uncusu düzenlenen ” 9. Malatya Uluslararası Film Festivali”, kırmızı halı geçişi ve kapanış töreniyle sona erdi.

9. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne Can Yaman’a yoğun ilgi!

Sinema dünyasının ünlü isimleri ve davetliler, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki tören öncesinde kırmızı halıda yürüyerek, basın mensuplarına poz verdi.

9. Malatya Uluslararası Film Festivali ödüller ve sahipleri:

“En İyi Film ‘Küçük Şeyler’,
‘En İyi Yönetmen’ Kapan filmini çeken Seyid Çolak,
‘En İyi Kadın Oyuncu’ Başak Özcan,
‘En İyi Erkek Oyuncu’ Alican Yücesoy,
‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ Andreas Sinanos,
‘En İyi Müzik’ Ali Saran,
‘En İyi Senaryo’ Omar ve Biz filmiyle Mehmet Bahadır Er.”

Öte yandan kısa metraj dalında “Taş Stone’ filmiyle Alican Yücesoy birinci olurken, vefa ödülü ise merhum sanatçı Tarık Ünlüoğlu adına eşi Gülanay Kalkan Ünlüoğlu’na verildi.

Can Yaman’a Malatya’da yoğun ilgi!

Malatya’da hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan Can Yaman, sokaklarda yürüyemedi. Hayranlarının yoğun ilgisiyle ilgili konuşan Yaman, bu sevginin kurgu olduğu iddiaları karşısında, “Tüm bunların kurgu olduğu söyleniyor ama hepsi gerçek. Ne yapayım; evime mi kapanayım, bu sevgiye, alkışa sırtımı mı döneyim? Davet edilen her yere giderim. İnsanların içinde yaşamak lazım” dedi.

Umut Evirgen de ‘İyi Yemek Öldürür’ ile ödül aldı

Tuba Büyüküstün’ün sevgilisi Umut Evirgen de ilk kısa film denemesi ‘İyi Yemek Öldürür’ ile jüri özel ödülünü aldı.

Oktay Kaynarca: Tarık Ağabey de bizi görüyor

Gülenay Kalkan, 16 Kasım’da hayatını kaybeden eşi Tarık Ünlüoğlu’nun fotoğrafını barkovizyonda görünce gözyaşlarına boğuldu. Oktay Kaynarca, “Tarık Ağabey de bizi görüyor” diye konuştu.