Kültür Sanat

Annem filmi Bülent Ersoy’u gözyaşlarına boğdu

50 yıl sonra bir sinema salonunu kapatan Bülent Ersoy, Annem filmini izledi. Filmin etkisinden kurtulamayan sanatçı gözyaşlarına hakim olamadı.

Bülent Ersoy 50 yıl sonra Annem filmini izlemek için sinemaya gitti. Sinema salonunu kapatan sanatçı filmin etkisinden kurtulamadı. 

Bülent Ersoy hıçkıra hıçkıra ağladığı film için, “Esasen anne olmak lazım onu yaşamak için. Ben anne olmadığım halde onu hissettim. Sınıf ayrımını kullanması çok güzeldi. Paramla pulumla ağlama gelmişim. Ben 50 senedir sinemaya gitmiyorum. 50 sene sonra geldim. Anne çok önemli, anaların ayaklarını öpmek lazım” dedi.

Annem filmi Bülent Ersoy’u gözyaşlarına boğdu

Annem filminin konusu

Filmde, anne ve kızının hikayesini konu ediyor. Annesinden utanan Nazlı, bir an önce ondan kurtulmak ister. Nazılı’nın annesi ise, imkansızlıkları aşmak için mücadele veren fedakar bir kadındır. Nazlı üniversiteyi kazanıp, doğup büyüdüğü köyden ve annesinden kurtulur. Geçen onca yıldan sonra annesinin yanına geri döner. Sumru Yavrucuk ile Özge Gürel’in başrolünü oynadığı filmin yönetmeni Mustafa Kotan. Candan Erçetin 20 yıl sonra aynı isimli şarkısını film için tekrar seslendirdi…

Annem filminin fragmanı izle