Kültür Sanat

Arif Sağ 'iyileştim' dedi Orhan Gencebay bıraktı

Orhan Gencebay, başkanlığını yürüttüğü MESAM yönetim kurulu toplantısında Arif Sağ, “İyileştim, başkanlığa hazırım” deyince görevini bıraktı.

Orhan Gencebay ve Arif Sağ arasındaki centilmenlik anlaşmasında örnek bir hareket yaşandı. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nnin kurucuları arasında yer alan ve ve 20 aydır bu görevi yürüten Orhan Gencebay görevini bıraktı. Gencebay'ın görevini bırakmasının nedeninin MESAM yönetim kurulu toplantısında Arif Sağ'ın, “İyileştim, başkanlığa hazırım” demesi oldu. .

Habertürk'ün haberine göre, MESAM'da centilmenlik anlaşması yapan Orhan Gencebay ile Arif Sağ, başkanlığı birer yıl süreyle dönüşümlü olarak yapacaktı. Ancak Sağ'ın kanser tedavisi görmesi nedeniyle Orhan Gencebay'ın başkanlığı 20'nci aya uzadı.

TEŞEKKÜR ETTİ 

Önceki gün yapılan genel kurul toplantısında Sağ, iyileştiğini ve başkanlığa dönebileceğini söyledi. Bunun üzerine yapılan oylamada 5'e karşı 6 oyla Sağ'ın başkanlığı devralması sonucu çıkınca Gencebay görevi bıraktı. Sağ, yaptığı çalışmalardan dolayı Gencebay'a teşekkür ederken marttaki seçimlerde usta sanatçıya yine kendi listesinde yer vereceğini söyledi.

MART'A KADAR BAŞKANLIĞI ARİF SAĞ YÜRÜTECEK

Cahit Berkay, Metin Karataş, Ali Haydar Timisi, Ali Rıza Binboğa, Ahmet Selçuk İlkan, Recep Ergül, Suat Suna, Celal Ulusu ve Fuat Güner'den oluşan yönetim kurulu üyeleri marttaki seçimlere kadar Arif Sağ başkanlığında görev yapacak.