Kültür Sanat

Stephen King'in ünlü romanı dizi oluyor

Gerilim romanlarının üstadı Stephen King'in Bay Mercedes adlı romanı, 10 bölümlük bir dizi olarak seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Stephen King’in Bay Mercedes adlı romanı televizyona uyarlanıyor. The Audience Network, 2018’de ekranlarda olacak dizinin on bölümden oluşacağını belirtti.

Dizide başarılı aktör Brendan Gleeson Dedektif Kermit karakterine hayat verirken Anton Yelchin de Brady Hartsfield karakterini canlandıracak. Dizinin yönetici yapımcılığını, senaristliğini ve yönetmenliğini ise David E. Kelley ve Jack Bender üstlenecek.  

BAY MERCEDES'İN KONUSU 

Amerika’nın küçük bir şehrinde yüzlerce işsiz gece yarısı sıraya girmiş iş fuarının açılışını beklerken, bir anda sislerin içinden fırlayan çalıntı bir Mercedes aralarına dalıp insanları ezip geçer ve kayıplara karışır. Katliamın boyutları korkunçtur. 

Aylar sonra, bu davayı sonuçlandıramadan polis teşkilatından emekli edilen ve yalnız yaşadığı evinde oturmuş intiharı düşünmekte olan Billy Hodges’a, doğduğu evde alkolik annesiyle birlikte yaşayan ve intiharı düşünen caniden bir mektup gelir. Sıkıcı yaşantısından bir anda kurtulan emekli dedektif, binlerce kişinin ölümüne neden olacak başka bir şeytani plan hazırlayan caninin kim olduğunu bulmak için harekete geçer.