Kültür Sanat

Beyonce ve Jay-Z’nin klibi müzeye rekor kırdırdı

Beyonce ve Jay-Z’nin Paris’teki Louvre Müzesi’nde çektiği klip sayesinde müze rekor ziyaretçiye ulaştı.

Dünyaca ünlü müzisyen çift Beyonce ve Jay-Z, Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Louvre Müzesi’nde Apes**t klibini çekince, müze geçtiğimiz yıl 10,2 milyon ziyaretçi, kabul ederek bir rekora imza attı.

Mouvre Müzesi’nden yapılan açıklamada, “Dünyanın başka yerlerinden Louvre'a ilgi, Beyoncé ve Jay-Z’nin Apes**t klibi ile müzenin en büyük sanat eserlerine saygı gösterilmesiyle desteklendi” denildi.

37 yaşındaki pop şarkıcısı Beyonce ve 49 yaşındaki rap şarkıcısı eşi Jay-Z’nin Everything Is Love adlı ortak albümleri için çektiği klip, YouTube’da 147 milyon izlenme elde etti.

MÜZEYE ZİYARETÇİ SAYISINI ARTIRAN KLİP

Klipte modern dans performanslarının yanı sıra Louvre’un önemli eserleri Yunan heykeli Samothrace'in Kanatlı Zaferi, Leonardo da Vinci'nin Mona Lisa’sı, Jacques-Louis David’in The Coronation of Napoleon tablosu da görülüyor.

Müze, Beyonce ve Jay-Z’nin klibi sayesinde ABD’den, Çin’den, Brezilya’dan ve Avrupa ülkelerinden ziyaretçilerini artırdı.

2019/01/04/beyonce.jpg

Fransa’nın başkentinde turizm, 2015 yılındaki terör saldırılarından sonra keskin bir düşüş yaşarken 2017’den itibaren yeniden atağa geçti.