Kültür Sanat

'Bisikletli Yaşam' Kadıköy Life'ta

Kadıköy ve Anadolu Yakası’nın yaşam, kültür-sanat ve magazin dergisi Kadıköy Life, yeni sayısının kapak dosyasını “Bisiklet”e ayırdı.

Okuyucularına “Kadıköy’de bisikletli yaşama hazır mısınız” diye soran dergi sayfalarında bisikletli yaşam hakkında geniş bir araştırmaya yer verdi. Sayıları her geçen gün artan bisiklet kullanıcılarının görüşlerine yer veren dergi ayrıca Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tayfun Kındap ve Bisiklet Gezgini’nden Seçil Öznur Yakan’in de fikirlerini aldı.

Yazarlığının yanı sıra araştırmacı kimliğiyle de başarılı çalışmalara imza atan Dr. Sertaç Kayserilioğlu, bisikletin öyküsünü Leonarda da Vinci’den başlayarak, “Velespit’ten Bisiklet’e” başlığı altında kaleme aldı. Kayserilioğlu yazısında 1960’lı yıllarda Bağdat Caddesi’nde nasıl “piyasa” yapıldığına dair ipuçları da verdi.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:400px; width:640px" />

YENİSAHRA VE BARBAROS MAHALLESİ SAKİNLERİNİN İSYANI

Kadıköy Life sayfalarına taşıdığı kentsel sorunları ilgilendiren makaleleri ile de dikkat çekti. Yeni Ataşehir’in eski mahallelerinden Yenisahra ve Barbaros’ta yaşanan kentsel dönüşüm krizini ele alan dergi, plazaların arasına sıkışıp kalan bu iki mahallede yaşayanların, “Beş yıldır süren belirsizlik bizleri tüketmek üzere” şeklindeki serzenişlerine de yer verdi.

HASANPAŞA GAZHANESİ’NİN SON DURUMU

Tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’nin çağdaş bir kültür merkezine dönüşmesi hayalinin atılan adımlar sonunda gerçeğe dönüşmeye başladığı müjdesini de veren Kadıköy Life, Kadıköy’ün tarihinde 125 yıllık bir geçmişi olan kompleks için eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın özel açıkmalarını da sayfalarına taşıdı.

DİJİTAL PLATFORMLARDA VE BİRÇOK NOKTADA SATIŞTA

İçersinde birbirinden ilginç birçok makale ve araştırma dosyasına yer veren 160 sayfalık Kadıköy Life Dergisi’nin Eylül ve Ekim 2017 sayısına dijital olarak Dergilik, www.b-publisher.com ve dMags.net platformlarından ulaşılabilecek. Dergi ayrıca Remzi ve Nezih kitabevlerinin tüm şubeleri ile Gergedan Kitabevi, Mephisto Kitabevi, Can Kabalcı Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme, Ethem Efendi ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskelelerinda satışa sunuldu.