Kültür Sanat

Captain Marvel'ın ikinci fragmanı yayınlandı

Marvel Sinematik Evreni'nin en güçlü ve en çok merak edilen karakterlerinden birisi olan Captain Marvel için geri sayım başladı.

Marvel Sinematik Evreni`nin en güçlü ve en çok merak edilen karakterlerinden birisi olan Captain Marvel için geri sayım başladı. Captain Marvel karakterinin hayatını ve güçlerine nasıl kavuştuğunu konu alan filmin ikinci fragmanı yayınlandı.

İlk olarak Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı filminin final sahnesinde seyirci karşısına çıkan Captain Marvel için geri sayım başladı. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı filminin final sahnesinde Kaptan Marvel filminin sinyali verilmiş ve geçtiğimiz Eylül ayında filmin ilk görselleri yayınlanmıştı.

2018/12/04/captain-marvel.jpg

CAPTAIN MARVEL’IN KONUSU

Film Carol Danvers'ın Captain Marvel'a dönüşümünden değil, Carol Danvers'ın Captain Marvel olarak dünyaya düşüşünden ilerliyor. Süper güçlere sahip, güzel bir kadın olarak dünyaya düşen Carol Danvers, gezegeni keşfettikçe kimi görüntüler hatırlamaya başlar. Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç kadının güvenebileceği tek kişi ise SHIELD çalışanı Nick Fury'dir. Geçmişini keşfettikçe kendine dair bilmediği yeni detayları keşfeden süper kahraman, bir yandan da şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı ile onu ölümden kurtararak kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kree ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynamaktadır. İki ırkın Dünya gezegeni üzerindeki savaşında bir taraf seçmek zorunda kalan Carol, bir süper kahraman olmanın gerçek anlamını keşfedecektir...

Anna Boden ve Ryan Fleck tarafından yönetilen filmin müziği Pinar Toprak tarafından bestelendi. 

Başrollerinde Brie Larson, Jude Law ve Samuel L. Jackson gibi isimlerin yer aldığı Captain Marvel, 7 Mart 2019 tarihinde vizyona girecek.