Kültür Sanat

Cem Yılmaz'dan komedi filmlerine eleştiri

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, "Komedi filmlerinin kalitesinden o kadar memnun değilim, içerikle ilgili bir derdimiz var" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 55'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, Yavuz Turgul'un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz'ı aynı yapımda buluşturan "Av Mevsimi" filminin özel gösterimi yapıldı.

Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'ndaki gösterimin ardından, yazar Yekta Koparan'ın moderatörlüğünde, Cem Yılmaz ve yönetmen Ömer Vargı söyleşiye katıldı. Eski spiker ve Türkiye güzeli Defne Samyeli ile bazı sanatçılar da programı izledi.

"Komedi filmlerinin kalitesinden o kadar memnun değilim"

Kendisini de güldüren komedyenler olduğuna değinen Yılmaz, şöyle devam etti:

"Sizin güldüğünüz bir sürü insana ben de gülüyorum ama film üzerine konuştuğumuzda komedi filmlerinin kalitesinden o kadar memnun değilim, içerikle ilgili bir derdimiz var. Kendimi, sinemada sadece güldüren bir adam olarak kodlamadığımı ispatladığımı düşünüyorum ama ısrarla anlamamaya çalışan bir kalabalık var. 'Abi filminiz hiç komik değildi.' diyenlerle başım hayli belaya girecek, ocak ayında (Karakomik Filmler) gösterime girdiğinde. Ocak ayında vizyona girecek 'Karakomik' filmi için çok heyecanlıyım. Set biteli 3-4 gün oluyor. Beni seven, sinemamı beğenen insanlar için iki farklı türde 60 dakikalık orta metrajda iki öyküyü tek seansta izleyeceğiz."