Kültür Sanat

Dünyaca ünlü sinemacılar Malatya'da buluşacak

9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek 8. Malatya Uluslararası Film Festivali, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen sinemacıları buluşturacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Malatya Valiliği ve Turkcell’in katkılarıyla 9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek 8. Malatya Uluslararası Film Festivali, yerli ve yabancı 100’ü aşkın filmi seyirciyle buluşturacak. Yüzlerce sinema profesyonelinin yanı sıra, dünya çapında oyuncular, yönetmenler, sektörün birbirinden değerli isimleri ağırlayacak.

2018/11/06/nuribilgeceylan.jpg

Festivali’nin Uluslararası Uzun Metraj Yarışma bölümünün jüri başkanlığını üstlenen dünyaca ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 12 Kasım Pazartesi gerçekleşecek “MasterClass” da tecrübelerini sinemacılarla paylaşacak.

Ayrıca, Sean Pean, Juliette Binoche, Monicca Belucci, Leonardo di Caprio, Vincent Cassel, Sophie Marceau ve Gerard Depardieu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda önemli isme oyuncu koçluğu yapan akademisyen Vernice Klier, Malatya Uluslararası Film Festivali’nin konuğu olarak Türkiye’ye gelecek.