Kültür Sanat

Eren Bülbül, Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminde anıldı

Tüm zamanların en iyi haltercisi Naim Süleymanoğlu’nun hayatı beyaz perdeye taşındı. Filmde, Eren Bülbül’ün anıldığı anlar tanıtım fragmanında yayınlandı.

Tüm zamanın en iyi haltercisi olan Süleymanoğlu’nun şampiyonluklar, rekorlar, başarılar ve mücadeleyle geçen hayatını konu alan ‘’Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’’ filminde 2017’de şehit edilen Eren Bülbül’ün adı filo komutanına verilerek anıldı. Ünlü piyanist Fazıl Say’ın bestelediği “İnsan İnsan” şarkısı bu etkileyici anlara eşlik ediyor.

Uluslararası Halter Basın Komisyonu tarafından Dünyanın en iyi sporcusu seçilen, Naim Süleymanoğlu, Türkiye’ye iltica etmeye karar verdiğinde yalnızca kendisi için değil Bulgaristan’daki soydaşlarımız için de her şeyi göze almıştı. 

NAİM SÜLEYMANOĞLU’NUN ÖZGÜRLÜK YOLCULUĞU

Başlarda Bulgaristan adına yarışan Naim Süleymanoğlu, Türkiye adına yarışmak ve Bulgar hükümetinin Türk sporcuları yasaklaması sorunundan kurtulmak istemesiyle özgürlük yolcuğu başladı.

Avustralya’nın Melbourne şehrinde düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası sırasında Türkiye’de yaşama ve Türk Milli Takımı adına yarışma talebi ile Türkiye’ye iltica etti ve Naim Süleymanoğlu adını aldı. Türkiye’ye ilticasında ve ülkeye getirilmesinde Turgut Özal bizzat devreye girdi. Adını altın harflerle dünya spor tarihine yazdıran efsane sporcu Süleymanoğlu’nun hayatı “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmiyle beyazperdeye taşınıyor.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu
Naim Süleymanoğlu’nu Hayat Van Eck canlandırdı.

GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU

Dijital Sanatlar Yapımevi’nin üstlendiği ve bu yıl çekimlerine başladığı ilk proje olan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminde Süleymanoğlu’nu Hayat Van Eck canlandırıyor. 

CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU VİZYON TARİHİ

Henüz 15 yaşındayken ilk Dünya Rekoruna imza atan Süleymanoğlu, 7 Dünya Rekoru, üst üste üç olimpiyatta kazandığı altın madalya, 7 Dünya şampiyonluğu ve daha nice başarılarını konu olan film 25 Ekim 2019 tarihinde izleyicilerle buluşacak.