Kültür Sanat

Game of Thrones hayranları Westorositis hastası olabilir

Game of Thrones final sezonunun ilk bölümünü dün tüm dünyada aynı anda yayınladı. Gece geç saatte yayınlanan ülkelerde dizi hayranları işe gitmedi.

Game of Thrones, 6 bölümlük final sezonu olan 8. sezonuna dün itibariyle başladı. HBO tarafından yayınlanan dizinin yayın haklarını, Türkiye’de Digiturk elinde tutuyor. Türkiye saatine göre sabaha karşı saat 04.00’te yayınlanan dizi, pek çok Türk hayranını uykusuz bıraktı.

GAME OF THRONES MİLYONLARCA HAYRANINI UYKUSUZ BIRAKTI

Dünya genelinde en çok izlenen dizilerden biri olan Game of Thrones’un final sezonunun ilk bölümü, tüm ülkelerde aynı saatte yayınlandı. Türkiye gibi pek çok ülkede gecenin geç saatlerinde yayınlanan dizi, milyonlarca hayranının uykusuz kalmasına neden oldu.

İNGİLTERE’DE 3.1 MİLYON KİŞİ İZİN ALABİLİR

İngiltere’de bir anketin sonuçlarına göre, bugün çalışanların %6’sının, yani 3.1 milyon kişinin hastalık nedeniyle izin alacağı tahmin ediliyor.

AVUSTRALYA’DA DA BİNLERCE ÇALIŞANIN İZİN YAPMASI BEKLENİYOR

Türkçe karşılığı Taht Oyunları olan dizi, Avustralya’da da dizinin yeni bölümü yayınlanmadan önce binlerce çalışanın hastalık sebebiyle izin alabileceği tahmin edilmişti. Büyük bir hukuk firması, çalışanlarına işini riske atmamaları için hastalık bahanesi yerine normal bir izin almalarının daha doğru olacağını söyledi.

game of thrones

İŞTEN KAYTARANLARA TEŞHİS KONULDU

Dizinin Westeros (Batıdiyar) adı verilen bir yerde geçmesi sebebiyle, diziyi izlemek için hasta olduğunu söyleyen ve işten kaytaran dizi hayranlarına sosyal medyada “Westerositis” teşhisi konuldu.

game of thrones

“İŞ ARKADAŞINIZ WESTEROSITIS HASTASI OLABİLİR”

Bir blog sitesi yazarı David Knox, “İş arkadaşınız eğer bugün işe gelmediyse muhtemelen Westerositis hastalığına yakalandı. Bu hastalık birkaç hafta devam edebilir” diye espri yaptı.