Kültür Sanat

Game of Thrones’un kazananı kim olacak?

George R.R. Martin’in kitaplarından ilhamla çekilen dizi Game of Thrones’un kazananı kim olacak? Demir Taht’a kim oturacak?

2011 yılında başlayan dizi Game of Thrones’da Westeros kıtasına kimin hükmedeceği üzerine gerçekleşen entrikalar pazartesi gecesi sona erecek.

Demir Taht’a kimin oturacağı belli olacak. Büyük bir hayran kitlesi olan dizinin, finali hakkında çeşitli senaryolar üretiliyor. Dizinin kazananı kim olacak farklı senaryolar:

DAENERYS TARGARYEN KAZANACAK!

Final sezonunun beşinci bölümünde öfke nöbetine kapılarak Deli Kraliçe ünvanını aldı.

Daenerys, sevgilisi ve yeğeni John Snow’un karşısında popülerliğini kaybettiğini anladı. Ve eğer sevilmeyeceksem korkulmalıyım diye karar verdi.

Kralın Şehri’nin teslim olduğunu duyuran çan seslerini umursamayan Daenerys öfke nöbetine kapıldı ve son ejderhasıyla tüm şehri yerle bir etti.

Bazı seyirciler Cercei ve ona itaat edenlerin bunu hak ettiğini dile getirirken, bazıları da Daenerys’in heryeri yakıp yıkmasını sorguluyor.

Daenerys’in babası, lakabı Deli Kral olan 2. Aerys Targaryen de kendi halkını ve şehrini yok etmeye çalışırken “hepsini yakın” diye bağırırken öldüğünü hatırlatalım.

Daenerys son bölüme girerken tüm karları elinde tutuyor. En büyük rakibi Jon Snow bile kraliçe olarak onu kabul ediyor. Sızan bilgilere göre Daenerys, ejderhasının sırtındayken ölebilir.

JOHN SNOW KAZANACAK!

John Snow, sevdiği kadının yaptığı gereksiz katliamı izlerken sersemlemiş göründü. Ucunda ölüm olsada sadık olmasıyla meşhur John Snow, bütün bu olanlar karşısında sessiz kalıcak mı?

John Snow, Demir Taht’ın gerçek sahibi adının gerçekte Aegon Targaryen olduğunu biliyoruz.

Ama kılıcını halası-kraliçesi-sevgilisi olan Daenerys’a çevirebilir mi? Burada en makul olan John Snow ve Daenerys’in birlikte tahta çıkması ve kraliçeyi karanlık yönünden uzak tutması.

SANSA TAHTA ÇIKAR MI?

Tüm kıtada kalan zeki birkaç kişiden biri olan Sansa, sabrı, diplomatik kabiliyeti ve sağduyusunu defalarca gösterdi.

Evet başarılı bir hükümdar olabilir, fakat Winterfell Lady’sinin geldiği hanedandan ötürü taht iddiası zayıf.

PEKİ TYRION?

Daenerys’in Eli olarak çok deneyim sahibi olan Tyrion, Kralın Şehrini yönetebilir mi? Game of Thrones’un 8 sezonunda Tyrion Lannister, zamanını şarap içerek, fahişelerle yatarak harcayan biriyken, saygı duyulan bir adama dönüştü.

Tahtın favori adayları safdışı kalırsa Tyrion’un tahta geçmesi çok da uzak bir ihtimal değil. Eski karısı Sansa ile güçlerini birleştirebilir. Sansa, Tyrion’a kocalarındaki şansızlığı dile getirirken “en iyisi sendin” demişti.

ARYA OLABİLİR Mİ?

Gece Kralını öldüren ve dünyada insanların var oluşunun devam etmesini sağlamasıyla tahtı kesinlikle hak etti. Bunun için rakiplerini öldürmesi gerekse çok zorlanmazdı.

Tek bir sorun var o da kraliçe olmak gibi bir niyeti yok.

Gendry’nin evlilik teklifini “Ben bir Lady değilim” diyerek reddetmişti. 

BELKİ DE BRAN?

Olan biten çoğu şeyi görüyor. Neden olmasın? Adil ve dengeli Bran, Westeros hakkında her şeyi biliyor. 

Game of Thrones’un kazananı kim olacak belli değil. Barış dolu ve huzurlu bir Westeros sıkıcı olmaz mı? 

Ya hepimiz Westeros’u kana susamış, kaotik ve tahmin edilemez olmasını seviyorsak…

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.