Kültür Sanat

İşte bu hafta vizyona girecek filmler

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 5 yeni film vizyona girecek. İşte vizyona girecek olan 2’si yerli 5 yeni filmler…

Bu hafta vizyona yeni filmler giriyor. 5 yeni filmin içinde özellikle senaryosunu Ahmet Ümit’in yazdığı, “Merhaba Güzel Vatanım” filmi izleyici tarafından merakla bekleniyordu.

Bu hafta vizyona giren Filmler

Daha önceki haftalarda vizyona giren filmlerin izlenme verilerine ise BoxOffice‘ten ulaşabilirsiniz. İşte bu hafta vizyonda izleyebileceğiniz yeni filmler…

Terminatör: Kara Kader

Deadpool’un yönetmeni Tim Miller’ın; bilim kurgu, macera ve aksiyon türündeki yeni filmi “Terminatör: Kara Kader” izleyici ile buluşacak.

Terminatör: Kara Kader filminin konusu

Terminatör klasiğinin yaratıcısı James Cameron’ın yapımcılığını üstlendiği yapım; gelecekten gelen Terminatörlere karşı mücadele eden Sarah Connor ile insan-cyborg hibridi Grace’in, T-1000’in güncellenmiş hali bir Terminatörün peşinde olduğu genç bir kızı korumaya çalışmalarını konu ediniyor.

Oyuncular

Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna, Edward Furlong, Brett Azar ve Diego Boneta’nın başrollerinde yer aldığı filmin senaryosu Billy Ray ve Justin Rhodes imzası taşıyor.

Parazit

Güney Koreli sinemacı Bong Joon-ho’nun Altın Palmiye ödülüne layık görülen filmi “Parazit” Türk izleyicisi ile buluşacak.

Parazit filminin konusu

Gerilim ve dram karışımı film; metropolleşen Seul’un yuttuğu bir muhitte, bodrum katında yaşayan Kim ailesinin oğullarının varlıklı Park ailesinin kızları Da-hye’nin özel öğretmeni olması sonrası başlarından geçenleri anlatıyor.

Oyuncular

Yönetmen Bong Joon-ho’nun senaryosunu Jin Won Han ile birlikte kaleme aldığı filmde Kang-ho Song, Yeo-jeong Jo, Woo-sik Choi, So-dam Park, Seo-Joon Park, Sun-kyun Lee, Jeong-eun Lee ve Hye-jin Jang rol aldı.

Palyaço

Tony Moran, Ari Lehman, Martin Klebba, Elinor Price, Julie Anne

Prescott, Angeline Mirenda, Amanda Kott’un oynadığı “Palyaço” adlı filmi Joseph Kelly yönetti.

Palyaço filminin konusu

Korku türündeki film, bir grup hayalet avcısının, bir zamanlar orada yaşamış olan palyaçoların ruhları tarafından işgal edilmiş bir motelin gizemlerini çözmeye çalışmalarını odağına alıyor.

Araf 3: Cinler Kitabı

Biray Dalkıran’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği “Araf 3: Cinler Kitabı”, kardeşini kurtarmak için tehlikeli cinler aleminden derman arayan bir kız ile arkadaşlarının başına gelen olaylar etrafında dönüyor.

Oyuncular

Mehmet Baştürk, Çağla Erdimen, Emre Özmen, Sevgi Akoğlu ve Ufuk Başar Can gibi isimlerin rol aldığı filmin ana karakterlerinin makyajlarını Bade İde yaptı.

Merhaba Güzel Vatanım

Senaryosunu Ahmet Ümit’in yazdığı, “Merhaba Güzel Vatanım”; Nazım Hikmet ile Ahmet Ümit’in hayatındaki benzerlikleri konu alıyor.

Oyuncular

Cengiz Özkarabekir’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Yetkin Dikinciler, Serkan Altıntaş, Berna Laçin, Pelin Batu, Umut Başkırma, Levent Üzümcü, İskender Bağcılar ve Alper Türedi oynuyor.

Daha önceki haftalarda vizyona giren Filmler

Gösterimdeki dördüncü hafta sonunu geride bırakan Joker, tahmini sonuçlara göre küçük bir farkla da olsa yeniden Box Office ABD’nin zirvesine yerleşti.

Dünya genelinde gişede başarılı işlere imza atmaya devam eden ve geçen hafta içerisinde Deadpool’u geçerek R-derecelendirmesine sahip filmler arasında en çok hasılat toplayan film olan Joker, vizyondaki dördüncü hafta sonunda $18,9 milyon elde ederek bir hafta aradan sonra Box Office ABD’nin birinci sırasına geri döndü. Film global olarak şimdiden $849 milyon hasılata erişti.

Yerli Filmler

7. Koğuştaki Mucize, gösterimdeki üst üste üçüncü hafta sonunda da Box Office Türkiye liderliğini sürdürdü.

Yaklaşık 1,05 milyon seyircinin salonlardaki yerini aldığı ve Ekim ayı son hafta sonunda ilk kez toplamda 1 milyon seyircinin aşıldığı 25-27 Ekim hafta sonunda, gösterimdeki üçüncü hafta sonunu geride bırakan 7. Koğuştaki Mucize, 482.054 seyirciyle liderliğini sürdürdü. 17 günde 2.785.058 seyirci tarafından izlenen film, toplamda 4 milyon baremini geçeceğinin sinyallerini kuvvetli bir şekilde vermiş oldu.