Kültür Sanat

Kitap Günleri'nde Bugün Son Gün

Kadıköy Belediyesi tarafından tarihi Haydarpaşa Gar’ında düzenlenen Kitap Günleri bugün sona eriyor.

3 Haziran Cumartesi günü başlayan 180 yayınevi, 16 sivil toplum örgütü, 28 bireysel yazarın yer aldığı Haydarpaşa Gar'ın düzenlenen Kadıköy Kitap Günleri devam ediyor. Tümüyle Kadıköy Belediyesi çalışanları ve olanaklarıyla gerçekleştirilen Kitap Günleri'ni 180 bin kişi ziyaret etti. Onur konuğunun Füruzan olduğu, Yayıncılık Onur Ödülü'nün şu an cezaevinde olan Cumhuriyet gazetesi Kitap eki yayın yönetmeni Turhan Günay'a, Çizgi Roman Ödülü'nün ise Suat Yalaz'a verildiği Kadıköy Kitap Günleri'nde bine yakın yazar kitaplarını imzaladı.

 Şu ana kadar 180 bin ziyaretçiyi ağırlayan Kitap Günleri, aynı zamanda 850 yazarı okuyucuyla buluşturdu.86 söyleşinin yapıldığı Kitap Günleri'nde çocuklar için çok sayıda atölye ve film gösterimleri yapıldı. İrfan Değirmenci, Zafer Algöz, Ercan Kesal, Yekta Kopan, Fatih Portakal, İbrahim Kaboğlu gibi sanat edebiyat ve felsefe dünyasından isimleri ağırlayan Haydarpaşa Garı'nda son gün de oldukça hareketli geçecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Kadıköy Kitap Günleri'nde bugün son gün. Bu yıl da okuyucudan büyük ilgi gören etkinlik, son gününde de ziyaretçilerini bekliyor.