Kültür Sanat

Matrix 4 geliyor! Carrie-Anne Moss ve Keanu Reeves başrolde

Martix 4. filmiyle 2020’de beyaz perdeye geri dönüyor. Filmin başrollerinde Neo ve Trinity’yi yeniden Keanu Reeves ve Carrie- Anne Moss canlandıracak. 

Variety’nin haberine göre Matrix’in dördüncü filmi için çalışmalara resmen başladı. Keanu Reeves ve Carrie- Anne Moss, Neo ve Trinity rolleriyle yeniden başrolde olacak.

Warner Bros yapım şirketinin sözcüsü Toby Emmerich yaptığı açıklamada Matrix filmlerinin yönetmeni Lana Wachowski ile çalışacakları için çok heyecanlı olduklarını aktararak, “Lana, gerçek bir vizyona sahip, özgün ve orjinal bir sinemacı. Matrix evreninin yeni filmini yazıp, yöneteceği ve yapımcısı olacağı için heyecanlıyız” dedi.

MATRIX 4’ÜN ÇEKİMLERİ 2020’DE BAŞLAYACAK

Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek olan 4. devam filminde yönetmen koltuğuna, orijinal üçlemenin yönetmenlerinden biri olan Lana Wachowski oturacak. Filmin senaryosunu da aynı isim yazacak.

Filmin çekimlerine 2020’nin başında başlanacak.

Matrix 4’ün konusu ile ilgli detaylar henüz bellli değil. Laurence Fishburne tarafından canlandıran Morpheus karakterinin daha genç biri ile dönebileceği konuşuluyor.

“The Matrix”, (1999) “The Matrix Reloaded”(2003) ve “The Matrix Revolutions” (2003) birlikte dünya çapında 1,6 milyar dolar hasılat yaptı.