Kültür Sanat

Sinemalarda ne var – Vizyondaki filmler

Sinemalar kimilerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Peki vizyonda ne var? Sinemalarda yer alan filmleri sizler için derledik.

sinemalarda ne var - yuva filmi

YUVA FİLMİ

Yuva filmi vizyona girdi. Filmde Veysel’in ormanda sürdürdüğü hayatın sessizliği, yaşadığı arazinin satılmasıyla bozuluyor. Veysel’i ziyarete gelen Hasan, abisini şehre dönmeye ikna etmeye çalışıyor.

Araziyi tahliye etmedikleri için tehdit altında olan iki kardeşin yıllar sonra gerçekleşen yüzleşmesi, toprağın altında yepyeni bir büyülü dünyanın keşfedilmesini sağlıyor.

Yuva filminin yönetmeni ve senaristi Emre Yeksan. Dramatik filmin 30 Ağustos 2018’deki ilk gösterimi 75. Venedik Uluslararası Film Festivali‘nin “Biennale College Cinema” bölümünde gerçekleşti.

ADALETSİZ FİLMİ

Başrollerinde Vince Vaughn ve Mel Gibson’un yer aldığı Adaletsiz (Dragged Across Concrete) filmi vizyonda.

Filmde bir zanlıya uyguladıkları şiddetin görüntülerin medyaya yansıması sonucu açığa alınan iki polisin (Brett Ridgeman ve Anthony Lurasetti) hikayesi anlatılıyor.

İki polis açığa alındıktan sonra parasız kalıyor ve kendilerini hiç ummadıkları olayların içinde buluyor. Adalet ile suç kavramlarının yer değiştirdiği dizi beğeni topluyor.

Adaletsiz (Dragged Across Concrete), S. Craig Zahler tarafından yazılan ve yönetilen Amerikan neo-noir suç gerilim filmi.

TEMİZLİKÇİ FİLMİ

Temizlikçi filmi 10 Mayıs 2019’da Türkiye’de gösterime girdi.

Filmde Alice isimli kadın yalnız yaşayan bir güzellik uzmanı ve evli bir adamla ilişkisi var. Bir yandan da bu ilişkiyi bitirmek için çabalıyor.

Alice, oturduğu sitede temizlikçilik yapan ve yüzü bir kaza sonucu yanmış olan Shelly isimli kadını haftada iki gün kendi evine de almaya başlıyor.

Temizlikçi kadın sadece eve değil Alice’in hayatına da giriyor, hatta onun kimliğine bürünüyor…

Korku türünde olan bu filmin yönetmenliğini Jon Knautz gerçekleştirdi.

KULYAS : LANETİN BEDELİ FİLMİ

Kulyas Lanetin Bedeli filmi 10 Mayıs 2019’da vizyona girdi. Korku türündeki bu filmin yönetmenliğini Yunus Şevik gerçekleştirdi.

Kulyas : Lanetin Bedeli filmi cinleri konu alıyor.

Yüzyıllar önce büyücü Potifar tarafından hapsedilen Kulyas kabilesinin cinleri insanoğlunun hırsı yüzünden yıllar sonra serbest kalıyor.

Cin Kabilesinin lideri Mureh insanlarla bedeli ağır olan bir anlaşma yapıyor. Anlaşmaya göre, her yıl bir insan kurban alacak ve aldığı bedeni kullanarak insana dönüşebilecekler. Aldıkları bedenlerle birlikte insanoğlunun hırsını da alıyorlar.

Daha sonra 4 genç bir köyde cinlerin vahşetinden kurtulmaya çalışıyor.

SİHİRLİ OYUNCAKLAR FİLMİ

Gary Wang’ın yönetmenliğini yaptığı Sihirli Oyuncaklar filmi 10 Mayıs 2019’da Türkiye’de vizyona girdi.

Sihirli Oyuncaklar filminde Nathan isimli karakter su ile temas edince renk değiştiren küçük oyuncaklardan biri. Ancak Nathan diğer sihirli oyuncaklar gibi renk değiştiremiyor.

Daha sonra küçük robot Timebot ile tanışan Nathan onunla maceraya atılıyor. Renk değiştirememe sorunuyla ilgili yolculuğu boyunca çözüm bulmaya çalışan ikili, bu süreçte birçok oyuncak ve evcil hayvanla da tanışıyor.

GÖLGE SAVAŞÇI (SHADOW) FİLMİ

İlk gösterimi 2018’de Venedik ve Toronto Film Festivalleri’nde gerçekleştiren Gölge Savaşçısı (Shadow) filmi izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Gölge Savaşçı filmi, Uzak Doğu dövüşlerini sergilemesi ve Orta Çağ’ın bilinmeyen sırlarını gözler önüne sermesi ile dikkat çekiyor.

Filmde bir kralın topraklarını koruma mücadelesi konu alınıyor.

POKEMON DEDEKTİF PİKACHU

Kimilerinin çocukluğunun çizgi filmi olan Pikachu sinema severlerle buluşuyor.

Dedektif Pikaçu filminde başarılı özel dedektif Harry Goodman esrarengiz bir şekilde kayboluyor ve 21 yaşındaki oğlu Tim babasına neler olduğunu öğrenmek için araştırmaya başlıyor.

Bu araştırmada Tim’e babasının eski Pokémon ortağı Dedektif Pikachu yardım ediyor.

Pikachu esprili ve sevimli olduğu kadar iyi bir dedektif ve eşsiz bir şekilde birbirleriyle anlaşabildiklerini fark eden Tim ve Pikachu bu karmaşık sırrı çözmek için heyecan verici bir macerada güçlerini birleştiriyor.