Kültür Sanat

'Süper babaanne’ Disney’e afiş tasarlayacak

Microsoft Paint'te yaptığı resimlerle sosyal medyada ilgi çeken Concha Garcia Zaera, Walt Disney'in yeni filmi Marry Poppins Returns'ün afişini çizecek.

Microsoft Paint programını kullanarak yaptığı resimlerle sosyal medyada beğeni toplayan 88 yaşındaki Concha Garcia Zaera, bu defa yeteneklerini Hollywood için sergiledi. 

2018/12/27/paint.jpg

Yabancı basında kendisine 'İspanyol babaanne' lakabı takılan Zaera, The Walt Disney şirketi tarafından vizyona girecek olan Marry Poppins Returns (Marry Poppins Dönüyor) isimli film için afiş tasarlayacağını açıkladı.

"DISNEY'İN BANA GÜVENMESİ BÜYÜK BİR ONUR"

Zaera, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, "Disney İspanya'nın Marry Poppins Returns filminin galasının duyurusunu yapmak için bana güvenmesi büyük bir onur. Filmi görmek için sabırsızlanıyorum. Hep sevdiğim bir film olmuştur" ifadelerine yer verdi.

2018/12/27/paint_1.jpg

TORUNU SOSYAL MEDYADA YAYDI

Zaera, on yıldan fazla bir süre önce yağlı boya kokusundan rahatsız olan hasta kocası için resimlerini Microsoft Paint’te yapmaya başlamış.

Yaşlı kadının torunu, babaannesinin çizimlerini Instagram aracılığıyla tüm dünya ile paylaşmaya karar vermesi sonrası Zaera'nın resimleri binlerce sosyal medya kullanıcısının ilgisini cezbetti.

2018/12/27/paint_2.jpgSosyal medyada çizimleri yoğun ilgiyle karşılanan Zaera başlarda ne olduğunu tam olarak anlamlandıramadığını belirterek, "Neler olduğunu anlamadım. Sürekli şekilde takipçilerim artıyordu ve ben neler olup bittiğini merak ediyordum" ifadelerini kullandı.