Kültür Sanat

Ufuk Bayraktar cezaevinde yazdı! Dayı: Bir Adamın Hikayesi

Ezel dizisinde usta oyuncu Tuncel Kurtiz’in oynadığı ‘Ramiz Dayı’ karakterinin gençliğini canlandıran Ufuk Bayraktar’ın, cezaevinde kaleme aldığı ‘DAYI: Bir Adamın Hikayesi’ filminin tanıtımı yayınlandı.

Yönetmen, senarist ve oyuncu Ufuk Bayraktar, son günlerde yeni film projesiyle gündeme geldi. ‘Ezel’ dizisi ve ‘Dağ’ filminde canlandırdığı rollerle tanınan Ufuk Bayraktar, şimdilerde ise cezaevinde kaleme aldığı ‘Dayı: Bir Adamın Hikayesi’ filmiyle adından söz ettiriyor.

Ufuk Bayraktar 2019’da, 11 yıl önce karıştığı bir kavgada babasına ait ruhsatsız silahı üzerinde bulundurduğu için yargılandığı davadan 6 ay hapis cezası almıştı.

Ezel dizisinde, usta oyuncu Tuncel Kurtiz’in oynadığı “Ramiz Dayı” karakterinin gençliğini canlandıran oyuncu Bayraktar, cezaevinde kaleme aldığı Dayı filminin tanıtımı yayınlandı.

DAYI: Bir Adamın Hikayesi tanıtım filmi

Filmin tanıtımı kısa sürede binlerce beğeni ve yorum aldı.

Ufuk Bayraktar hayranlarının uzun süredir beklediği ”DAYI: Bir Adamın Hikayesi” adlı sinema filmi 2020’de seyirciyle buluşacak.

Etkileyici senaryosu ile dikkat çeken proje yılın en iddalı yapımlarından olmaya aday.

Ufuk Bayraktar kimdir?

Ufuk Bayraktar, 12 Eylül 1981 tarihinde dünyaya geldi. Liseyi Gürsoy Koleji’nde okuduktan sonra üniversiteye gitmeme kararı aldı ve babası Cevahir Bayraktar’ın Cihangir’de işlettiği Firuzağa Kahvesi’nde çalışmaya başladı.

Burada Zeki Demirkubuz tarafından keşfedildi ve yönetmenin “Bekleme Odası” ile “Kader” adlı filmlerinde rol aldı. Daha sonra Nuri Bilge Ceylan’ın “İklimler”, Semih Kaplanoğlu’nun “Yumurta”, Cemal Şan’ın “Ali’nin Sekiz Günü” ve Feo Aladağ’ın “Ayrılık” adlı filmlerinde rol aldı.

Bayraktar asıl çıkışını ise atv’de yayınlanan Ezel dizisiyle yaptı. Usta oyuncu Tuncel Kurtiz’in oynadığı “Ramiz Dayı” karakterinin gençliğini canlandıran Bayraktar, performansıyla adından söz ettirdi.

Dönem projelerinde yer alan oyuncu, Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Vatanım Sensin‘ de Dağıtsanlı karakterine hayat verdi.