Kültür Sanat

Ünlü kabere şarkıcısı Ute Lember İstanbul'da sahne alacak

En büyük kabare şarkıcılarından Ute Lemper 9 Şubat’ta “Marlene Dietrich ile Randevu” gösterisi ile Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde!

Ute Lemper, ilk olarak Andrew Lloyd Webber'in ünlü müzikali Cats'in Viyana'daki sahnesinde 1983 yılında dikkatleri üzerine çekti. Uluslararası çıkışını sağlayan müzikallerden sonra bir kabare yıldızı olarak tüm dünyada ünlendi.

Lemper, kariyerinin başlarındayken “Cabaret”’deki performansı ile Moliere ödülünü aldıktan sonra, sinema ve müzik dünyasının en önemli yıldızlarından Marlene Dietrich ile kıyaslanmaya başlanır; bu durumdan rahatsız olan sanatçı, Marlene Dietrich’e üzüntüsünü ifade eden bir kart gönderir. Bu kart sonrasında iki yıldızın yaptığı 3 saatlik telefon konuşması, ‘Marlene ile Randevu’nun hikayesini yaratır.

Ute Lemper, Marlene Dietrich'in kariyerini, Şair Rilke'ye olan aşkını, üzüntülerini, sevinçlerini, hayatından bölümleri müthiş şarkılar eşliğinde anlattığı “Marlene Dietrich ile Randevu” gösterisi 9 Şubat 2019’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde gerçekleşecek.