Kültür Sanat

Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri'si Sıtkı Sezgin hastaneye kaldırıldı

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri' lakaplı oyuncusu Sıtkı Sezgin'in hastaneye kaldırıldığını duyurdu

69 yaşındaki oyuncu Sıtkı Sezgin’in, uzun süredir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

'ZEKİ ALASYA DA YOK KİMSE BENİ ARAMIYOR'

Oyuncunun hastanede çekilmiş son fotoğraflarını da bugünkü yazısında paylaşan Onur Akay, ''10 senedir Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşayan, Yeşilçam'ın emektar oyuncularından Şişko Nuri lakaplı Sıtkı Sezgin, geçen günlerde rahatsızlanarak Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nin acil servisine kaldırıldı.

Uzun süredir rahatsızlığı nedeni ile hastanede yatarak tedavi gören ve sağlığına kavuşamayan Şişko Nuri'ye, zor günlerinde hep rahmetli Zeki Alasya destek olurdu.

Şişko Nuri şimdilerde ise, ''Zeki Alasya da yok, Yeşilçam'dan hiç kimse beni aramıyor'' diye vefasızlıktan şikâyet ediyor ve dualarınızı bekliyor.'' dedi. 

2018/07/31/zs-c.jpg

SITKI SEZGİN (ŞİŞKO NURİ) KİMDİR?

Sıtkı Sezgin, Yeşilçam filmlerinden Sezercik'ten hayat verdiği Şişko Nuri lakabı ile tanınmaktadır.

1971 yılında Ayşecik ve Sihirli Cüceler sinema filmi ile adım attığı oyunculuğa, Hayat Sevince Güzel, Öksüzler, Ah Dede Vah Dede, Sevgili Dayım, Adile Teyze, Nikah Masası, Alman Avrat 40 Bin Mark, Alman Avrat’ın Bacısı gibi filmler ile devam etmiştir. 

17 Ağustos Gölcük depreminde evini kaybeden Sıtkı Sezgin günümüzde Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine tiyatro oyunlarını sergilemekte aynı zamanda yaşantısını Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzur Evi'nde sürdürmektedir. Sıtkı Sezgin aslen Samsunludur.

2018/07/31/ax.jpg