Kültür Sanat

Yüzyılın casusu Çiçero’ya, Erdal Beşikçioğlu hayat verecek

Türk ajan İlyas Bazna'nın kod adıyla Çiçero'nun gerçek hayat hikayesi sinema perdesine taşınıyor. Çiçero'ya Erdal Beşikçioğlu hayat verecek.

2. Dünya Savaşı sırasında çok önemli bir görev üstlenen Türk ajan İlyas Bazna’nın hayatını sinemaya taşıyor.

Casus filmleri kategorisinde; önemli bir filme imza atan Dijital Sanatlar, 1940’ların Ankara’sını ÇİÇERO ile günümüze getiriyor. Filmden merakla beklenen fragman izleyicilerin beğenisine sunuldu.

2. Dünya Savaşı sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak çalışman İlyas Bazna, Almanlar için casusluk yapmaya başlar ve kendisine “Çiçero” kod adı verilir. İlyas Bazna savaşın seyrini değiştirmesine rağmen T4 uygulamasıyla engellilerin gaz odalarına gitmelerine, iğneyle uyutulmalarına engel olamaz. İlyas Bazna’nın savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını beyaz perdeye yansıtacak filmin yönetmen koltuğunda Serdar Akar oturuyor.

2018/12/06/cicero.jpg

Filme ismini veren, kod adı Çiçero olan İlyas Bazna rolüne hayat verecek Erdal Beşikçioğlu’na, yetenekli ve güzel oyuncu Burcu Biricik eşlik ediyor.

Filmin güçlü oyuncu kadrosunda; Ertan Saban, Tamer Levent, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Ulay, Altan Erkekli, Mehmet Esen, Selen Öztürk, Çiğdem Selışık Onat, Levent Ülgen, Açelya Özcan gibi değerli isimler bulunuyor.

Çiçero Ocak ayında vizyonda olacak.