USD
3,5561
25°
Whatsapp
0532 456 25 94Bize haber verin
Sosyal Gündem

Meclis'te yumruklu kavga! Vekilin burnu kırıldı

Meclis'te yumruklu kavga! Vekilin burnu kırıldı
12 Ocak 2017 10:37

Meclis'te CHP'li ve AK Partili vekiller arasında yumruklu kavga çıktı. Kavgada AK Partili Fatih Şahin'in burnu kırılırken, kürsüde de hasar oluştu.

TBMM Genel Kurulunda anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri devam ediyor. 3. maddenin görüşmeleri tamamlandıktan sonra oylamaya geçildi. Teklifin 3. maddesinin oylaması sırasında AK Parti ve CHP'li vekiller arasında yaşanan tartışma nedeniyle oylama durdu.

VEKİLLER YUMRUKLAŞTI

Meclis'te görüşülen anayasa değişikliğinin 3. maddesi oylama esnasında milletvekilleri oylarını kullanmak üzere yerlerinden kalkarak, kabinlere doğru yöneldi. Bu sırada AK Parti milletvekilleri ile CHP milletvekilleri arasında itişmeler yaşandı. Daha sonra olay büyüyerek yumruklaşmaya varan tartışma çıktı.

AK PARTİLİ VEKİLİN BURNU KIRILDI

Kavgada AK Partili Fatih Şahin'in burnu kırıldı. Şahin Güven Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

KILIÇDAROĞLU İLE KURTULMUŞ GÖRÜŞTÜ

Bu sırada AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de salonda bulundu. Tartışmanın ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş görüştü. 

Olayların yatıştırılması sonrası 3. Maddenin oylaması yeniden yapıldı...

HASAR OLUŞTU

Kavga sırasında milletvekillerinin konuşma yaptığı kürsü ve ses sistemi zarar görerek çalışamaz hale geldi. Kürsünün yerinden çıktığı görüldü. Genel Kurul salonunun bazı yerlerinde de hasar oluştu. 

Salonun ortasında bulunan "Atatürk çiçeği" ile stenografların görev yaptığı masa zarar gördü. Oylama zarflarının atıldığı kupaların bulunduğu sehpa da kavga esnasında yerinden kaldırıldı. Stenografların oturduğu koltuğun bir milletvekili tarafından havaya kaldırıldığı, kupaların milletvekilleri tarafından birbirlerine fırlatıldığı görüldü. 

3. MADDENİN AÇIKLAMASI

Maddeye göre, milletvekili seçilebilme yaşı 25'ten 18'e indirilecek. "Askerlikle ilişiği olanların" milletvekili adaylığına başvuramaması da öngörülüyor.

Maddenin görüşülmesine başlanmadan önce Genel Kurulda, dün maddelerin sonuç tutanağına imza atıp atmama konusunda usul tartışması yaşandı.

BAŞBAKAN VE VEKİLLER HASTANEDE

Anayasa değişikliği teklifinin beşinci maddesinin kabul edilmesinin ardından TBMM'den ayrılan Başbakan Yıldırım, Güven Hastanesi'ne geldi. Meclis Genel Kurulundaki kavgada yaralanan Şahin'e "geçmiş olsun" temennisinde bulunan Yıldırım, doktorlardan bilgi aldı.

Başbakan Yıldırım ile TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AK Parti Grup Başkanvekilleri Bülent Turan ve Mehmet Muş ile bazı AK Parti'li milletvekilleri de hastaneye gelerek Şahin'e "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Kanunlara aykırı, konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
YORUM YAP
GİRİŞ YAP
BİŞEYÇİK ÇİK ÇİK OLMAZ.!!

4 ay önce

Amaaan abartmayın sadece burnu güya kılımış ne bunda büyütülecek yani ölmemiş ya .Biz TÜRK milleti doğmamış bebeğimize kadar şehit ve öksüz verdik yiğitlerimiz aslanlarımız dağ gibi çocuklarımız şehit oldu sivil halka kadar .Bunun güya burnu kırılmış ne var bunda büyütecek hastane üçretini bile biz ödiyoruz
HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ LAİK TÜRK MİLLETİNİNDİR SAYGILI OLUN ..!!!

4 ay önce

HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ BİZ TÜRK MİLLETİNİN .Ama meclisimdeki .KÜRSÜDE HASAR GELMESİNE ÇOK Sinirlendim .Kırılan akp linin burnu olsun ama bizim TÜRK milletinin kürsüsüne hasar gelmesi yenilir yutulur cinsten deyil .Zaten derbede bombalanması bile asabımızı son derece bozdu halâ meclisimizi bombalayanlar asılmadı .Meclis biz TÜRK milletinindir siz büttün vekiller bu gün var yarın yoksunuz meclisime saygılı olun ve haddinizi bilin NOKTA Burnunuzuda kafanızıda kalbinizide kırın ama meclisime saygı ve hürmet duyacaksınız NOTA 2
PANAYIR ..!!

4 ay önce

Partili deyiliz akp linin burnu kırılmış devlet bahçelininde bişeysi kırılsa keşke geriye chp ve terörist hdp kalıyor onlarında kafası kırılsa ..!!!
Hakan DUMAN

4 ay önce

Madem oylatmayacaksın hoş onada gücün yetmezde,getir halka biz oylayalım.. Tabi buna da yemiyo.. Herşeye hayır deyip mecliste maaş almak için koltuk işgal ediyorsunuz..Memlekete fayda sıfır ama nasıl bölerim kafası hey maşallah..
tclnk

4 ay önce

çamur kere çamurlar memlekete faydasizlar demokrasiye saygisizlar millete karşı itibarsizlar nerede adi bi vasıf var hepsi bunlara yakışıyor
canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için tıklayın.
En Popüler Galeriler