Medya

Basketbolun yeni adresi Tivibu oldu

Tahincioğlu Basketbol Ligi ve Kadınlar Basketbol Ligi tüm maçları 3 yıl boyunca Tivibi platformu üzerinden yayınlanacak.

Dijital televizyon platformları arasındaki rekabet her geçen gün artıyor. Türk Telekom bünyesinde bulunan Tivibu da bu alandaki en önemli platformlardan biri. Platform üzerinde sinema, spor, kültür sanat ve benzeri içeriklere bir yenisi daha ekleniyor. Katma değerli hizmetlerine bir yenisi ekleyen Tivibu, Tahincioğlu Basketbol Ligi ve Kadınlar Basketbol Ligi yayın haklarını aldı. Yayın hakları 3 yıl süre ile Türk Tivibu'da olacak.

Yapılan anlaşma ile 1 TL'den başlayan fiyatlarla Tivibu aboneliği alınıp basketbol maçları izlenebilecek. Yapılan anlaşma kapsamında Tahincioğlu Basketbol Ligi'nde 8 karşılaşma canlı yayınlanacak. Maçlardan ikisi şifresiz olarak yayınlanacak. Bu sayede ligin tamamını canlı izleme olacak.

Kadınlar Basketbol Ligi'nde ise ilk sezon her hafta 2, sonraki sezonlarda 3 maç canlı olarak yayınlanacak. Benzer şekilde All Star organizasyonu şifresiz, kadın ve erkek kupaları ise şifreli olarak yayınlanacak.