Medya

Bilal Erdoğan'dan samimi açıklamalar

Adem Metan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı programında konuk etti.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan Best FM'de, konu ve konuklarıyla başarılı programlara imza atan radyocu Adem Metan'a konuk oldu.

Bilal Erdoğan ve Adem Metan programda keyifli bir sohbet gerçekleştirirken, Erdoğan, hayatına dair dikkat çeken açıklamalar yaptı, Etnospor'dan TÜGVA'ya kadar önemli değerlendirmelerde bulundu.

2018/11/12/bilal-erdogan-adem-metan.jpg

Bilal Erdoğan: Çocuğumu Fenerbahçeli olarak yetiştirmeye çalışıyorum. Fanatik değilim ama Fenerbahçeli de olmadan olmaz. Biz Fenerbahçeliyiz. Evde az zaman geçiriyoruz ama film seyrediyoruz. Çocuklarla zaman geçiriyorum. Kitap okuyorum. Okçulukla ilgili yeni bir dizi başladı. Tozkoparan dizisi için tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. 

ŞARKIYI EŞİNE ARMAĞAN ETTİ

Adem Metan tarafından çalınan 'Bana ellerini ver' şarkısını Bilal Erdoğan eşine armağan etti. Erdoğan, "Şarkı Reyhan hanıma gider ve yanında Ali Tahir oğlum var" dedi.

'KARAVANLA GEZME PLANIM VAR'

Bilal Erdoğan: 3 hafta-1 aydan oluşan bir anadolunun çeşitli yerini gezmek istiyorum. Karavan olursa ailemizle çok güzel olur. Ülkemizi çok iyi tanımalıyız. Ülkemizin neresine gitseniz bir hikayesi var. Ülkemizi tanıdıktan sonra çevresini tanımamız lazım. Mümkün olduğunca ailece anadoluyu gezebilirsek çok güzel olur. Memleketimiz Karadeniz'e gitmeye çalışıyoruz. Benim ailece gezme planımız var. İnşallah yapabiliriz. 

'ADANALILARA KIZMAMAK LAZIM'

Adem Metan: Biz arkadaşlarımızla Adana'ya gittik. Adana kavga gürültüsüyle anılsa da Adana çok güzel. Doğası yemekleri çok güzel. İnşallah Adana'yı da detaylı şekilde gezersiniz. Mesela muzlu süt içtim çok güzel. 

Bilal Erdoğan: Adana o kadar acıyı yiyince kızıyor (Gülüyorlar) Adanalılar da muzlu süt içerse iyi olur (Gülüyor)

'CEHALETTEN KAYNAKLANIYOR'

Bilal Erdoğan: Türkiye'de hala matematik, fen derslerinin olmadığını düşünenler var. İmam hatiplileri ötekileştirenler cehaletten kaynaklanıyor. Benim mezun olduğum Kartal İmam Hatip'in çok güzel özellikleri var. Bu proje Almanya'daki vatandaşlarımızın Almanca'da öğrenerek Türkiye'de eğitim görme imkanı sağlaması için kuruluyor. Almanya'daki ailelerin çocukları var. 1990'dan sonra İngilizce program da açılınca Türkiye'den de ailelerin rağbeti oluyor. Okul çok başarılı öğrenciler yetiştiriyor. Bu özellikle korunduğu için bugün Kartal İmam Hatipliler iyi yerlerde. Aileler sadece çocuklarını İmam Hatip'e oğlunu imam olsun diye göndermiyor. Biz bununla gurur duymalıyız. Eğitimi böyle konulara da hapsetmek doğru değil. Ülkemizdeki tüm eğitimi konuşmalıyız. 

BABASI İLE NE ZAMAN GÖRÜŞÜYOR?

Bilal Erdoğan: Çocukluğumuzda çok daha az görüyorduk. Sabah biz okula gidiyorduk. Akşam o geldiğinde biz uyumuş oluyorduk. Yetişirse bizi yatağa koyardı. Akşam yemeği yiyelim, kahvaltı yapalım bu yoktu. İstanbul dışı görevleri vardı. Hafta sonu da olmazdı. Bayramlarda görürdük. Hafta sonu sabah denk gelirsek görüşürdük. Çikolata dağıtırdı. Rabbimiz kim, Peygamberimiz kim, kitabımız kim diye sorardı ve çikolata verirdi. Babam ile hafta sonu kahvaltı yapıyoruz. Babam ile en son hafta sonu görüştüm. İstanbul'a gelirse ailecek kahvaltı yapıyoruz. Ama yurtiçi veya yurt dışı program olursa görüşemiyoruz. Torunları dedelerinin hafta sonu İstanbul'da olmasını istiyor.