Medya

Fatih Altaylı, Erdoğan Aktaş'a seslendi: Bırakma

CNN Türk'te yaşanan ayak oyunlarında son çıkış Erdoğan Aktaş'tan gelmişti. "Ankara’da bilmeyen yok" diyen Fatih Altaylı konuyu köşesine taşıdı.

CNN Türk'te "Cumhurbaşkanı Erdoğan" istedi diyerek programı sonlandırılmaya çalışılan Şirin Payzın işin peşini bırakmamış ve  olayın aslı bambaşka çıkmıştı. İki gazetecinin, Şirin Payzın'ın görevine son verilmesi için “Beştepe’den böyle istediler” diyerek Doğan medyanın patronunu kandırdığı belirlenmişti. CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, kanalın programcısı Şirin Payzın’ın ‘Cumhurbaşkanlığı sizden rahatsız’ diye asılsız bir ihbarla işten atıldıktan sonra geri dönmesine ilişkin iddiayı reddetmişti. Aktaş, Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı'yı arayarak, Şirin Payzın'la ilgili o iddiaları yalanladı. Aktaş, Ataklı'ya "Kaynağın kanıt sunarsa basın kartımı imha edeceğim mesleği bırakacağım! İspatla basın kartımı imha edeyim" dedi. 

Yaşananları bu kez Habertürk yazarı Fatih Altaylı, köşesine taşıdı. Erdoğan Aktaş' seslendi ve "Çünkü Can Ataklı’nın yazısında bahsettiği konuyu Ankara’da bilmeyen yok. Hele hele AK Parti içinde. O yüzden senin mesleği bırakmana falan gerek yok." dedi.

İşte o yazı;

"DOĞRU AMA SEN BIRAKMA

SEVGİLİ Erdoğan Aktaş, Can Ataklı’nın bir yazısı üzerine “Böyle bir şey var ise mesleği bırakırım” diyor.

Aman Sevgili Erdoğan, seni ne kadar sevdiğimi bilirsin.

İyi bir gazeteci, iyi bir insan olarak bu meslekte her zaman olmanı isterim.

Ama bu konuda çok kesin konuşma sevgili dostum.

Çünkü Can Ataklı’nın yazısında bahsettiği konuyu Ankara’da bilmeyen yok. Hele hele AK Parti içinde.

Konunun seninle alakası yok ama senin kanalında program yapan iki gazetecinin, bir başka gazetecinin görevine son verilmesi için “Beştepe’den böyle istediler” diyerek patronu kandırdığını ama Beştepe’de hiç kimsenin böyle bir şeyden haberi olmadığını ve iki gazetecinin bir başka gazeteciyi harcamak için “sözde” Beştepe isteğini uydurduklarını ve bunun ortaya çıkmasıyla birlikte o gazetecinin görevine geri döndüğünü, hatta Beştepe’den bir konuğu ağırlayarak Beştepe’nin böyle bir tavrı olmadığını ispat ettiğini herkes biliyor.

Sevgili Erdoğan tüm bu gelişmelerin senin dışında olduğunu da herkes biliyor.

O yüzden senin mesleği bırakmana falan gerek yok.

Utanması gerekenler başkaları."

2018/01/31/a_5.jpg