Medya

Gerçeğin Peşinde 34 yıl sonra öz annesiyle buluşturdu

Evlatlık olduğunu 8 yaşında öğrenen Elif Ercan yıllarca öz annesini aradı. Anne kız 34 yıl sonra Gerçeğin Peşinde yayınında buluştu.

Kütahya’da yaşayan 34 yaşındaki Elif Ercan evlatlık olduğunu 8 yaşında öğrendi. Kendisini evlatlık alan annesinin de ölmesiyle anne hasreti ile büyüyen Ercan yıllarca öz annesini aradı. İnci Ertuğrul’un sunduğu, Gerçeğin Peşinde programı anne Hanife Gülsüm ile Elif Ercan’ı 34 yıl sonra canlı yayında buluşturdu. Anne Hanife Gülsüm kızının kocası tarafından zorla evlatlık verildiğini söyledi.

8 yaşında evlatlık olduğunu öğrendi

34 yaşındaki Elif Ercan öz ailesini bulmak için, 30 Eylül Pazartesi günü, Star ekranlarında yayınlanan, İnci Ertuğrul’un sunduğu, Gerçeğin Peşinde adlı programa katıldı. Ercan evlatlık olduğunu 8 yaşındayken öğrendiğini, kendisini evlatlık alan annenin de vefat etmesi üzerine anne sevgisi nedir bilmeden büyüdüğünü belirtmişti.

Gerçeğin Peşinde ekibi iz sürdü

Gerçeğin Peşinde ekibi soluğu olayın gerçekleştiği yerde, Kütahya’da aldı. Burada önce Ercan’ı evlatlık alan baba ile görüştü. Üvey baba olay hakkında ser verip sır vermezken, Elif Ercan’ın amcasından çok önemli bir belge geldi.

Evlatlık verildiğine dair belge tüm gizemi çözdü

Gerçeğin Peşinde ekibi Elif Ercan Elif’i evlatlık alan aile ve karşı aileyle aralarında gerçekleşen evlatlık verdildiğine dair bir belgeye ulaştı.

Elif Ercan 34 yıl sonra öz annesi Hanife Gülsün ile buluştu.

Gayriresmi olan bu belgede tarafların ismi, neden verildiği ve imzaları vardı. Gerçeğin Peşinde bu belgeden yola çıkarak Ercan’ın öz babasının Kütahya’da annesinin de Balıkesir’de ikamet ettiği bilgilerine ulaştı.

Öz baba yaptıklarını reddetti, kızıyla görüşmek istemedi

Elif Ercan’ın babasıyla görüşen Gerçeğin Peşinde ekibi ne yazık ki olumlu bir yanıt alamadı. Ercan’ın öz babası Hüsamettin A. Söz konusu belgedeki imzaların kendisine ait olmadığını ve olayla bir ilginin de olmadığını öne sürdü. Muhabirler bu kez Ercan’ın 34 yıl boyunca hiç görmediği annesine ulaştı.

Anne Hanife Gülsüm telefonla yayına bağlanarak kızını yıllar boyu aradığını, eşinin zorla evlatlık verdiğini, içindeki acının hiç geçmediğini ve evlat hasretinin bir türlü sona ermediğini anlattı.

34 yıl sonra ilk kucaklaşma

Anne kızın yıllar sonra gerçekleşen bu ilk konuşması karşısında sütdyodakiler gözyaşlarına boğuldu. Gerçeğin Peşinde bu görüşmenin hemen ardından anne kızı canlı yayında bir araya getirdi.

34 yıl sonra annesini canlı kanlı karşısında gören Elif Ercan hayatının en mutlu anının bu olduğunun altını çizerek emeği geçen herkese teşekkür etti.