Medya

Görevden alınan Hakan Çelik'in yerine kritik atama

Kanal D'de görevden alınan Ankara Temsilcisi Hakan Çelik'in yerine Reuters'ın önemli ismi Ercan Gürses Kanal D Ankara Temsilcisi oldu.

CNN Türk Genel Müdürlüğü'ne Bora Bayraktar'ın getirilmesinin ardından kanalın Ankara Temsilcisi Hakan Çelik de görevi devrettiğini açıkladı.

Çelik'in Posta gazetesindeki yazılarına ve CNN Türk'teki programına devam edeceği öğrenildi.

İŞTE HAKAN ÇELİK'İN YERİNE GELEN İSİM

Kanal D Ankara Temsilciliğine deneyimli gazeteci Ercan Gürses atandı. Ercan Gürses bugün itibariyle Reuters'deki görevinden istifa ederek yeni kanalına geçti.

3 yıldır Reuters'da görev yapan Gürses, sosyal medya hesabından, "Vedalar da yeni başlangıçlar da bizim için.

2018/05/08/bora-bayraktar.jpg

Bugün Reuters'da, 3 yıl boyunca çalıştığım bu güzel insanlarla son iş günüm. Hep ayrı bir yeriniz olacak" notuyla bir fotoğraf paylaştı.

ERCAN GÜRSES KİMDİR?

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Ercan Gürses, televizyonculuğa 1994 yılında TGRT'de başladı. 24 yıllık meslek hayatında ayrıca Show TV ve NTV'de de siyaset muhabirliği yaptı.

Bir süre Türkiye Gazetesi'nde köşe yazarlığı ve Ankara Temsilci Yardımcılığı gorevlerini yürüttü. Bu dönemde "Ercan Gürses'le Hafta Sonu" isimli TV programının yapımcılığı ve sunuculuğunu üstlendi.

2018/05/08/ercan-gurses.jpg

TRT Avaz Televizyonu'nda "Gündem" isimli siyaset ve dış politika programını sundu.Sürekli basın kartı sahibi olan Gürses, 2015 yılının Nisan ayından bu yana İngiliz Reuters Haber Ajansı'nda siyaset muhabirliği yapıyordu.