Medya

İnşaat İşçileri Sendikası: Seda Sayan şarlatandır

Seda Sayan'ın inşaat işçilerine yönelik 'sperm' ile ilgili sözleri tepki çekmişti. İnşaat İşçileri Sendikası'dan çok ağır açıklama geldi.

İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür, Sayan'ın sözlerine tepki gösterdi. Özgür, "Bu Seda Sayan'ın kendi ahlak anlayışını yansıtıyor. Kendisine 'şarlatan' diyebilirim. Aslında genel devletin, patronların işçiye bakış açısı. Onları insan yerine koymuyorlar" dedi.

Manken Ece Gürsel, Seda Sayan’ın programına konuk oldu. Programa Seda Sayan’ın inşaat işçileriyle ilgili sözleri damga vurdu.

“SPERM BANKASINA NE GEREK VAR?”

Gazeteci Bilal Özcan, Ece Gürsel’e “Sperm bankasından hamile kalmak ister misin?” diye sordu. Ece Gürsel ise Bilal Özcan’a bu konuyu annesiyle de konuştuğunu belirterek “Annem koca adayı çıkmadı. Hiçbir şey de kalmadı. Öyle bir şey yaparız demişti” yanıtını verdi. Bu sırada söze giren Seda Sayan’ın Ece Gürsel’e tavsiye olarak söylediği şu sözler tepkilere neden oldu: “Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyorsunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?”

İNŞAAT İŞÇİLERİ SENDİKASI: ŞARLATAN

İnşaat İşçileri Sendikası, Seda Sayan'a yazılı açıklamayla yanıt verdi.

Seda Sayan gibi bir TV şarlatanının fantezilerine araç edilmemiz bizler için asla kabul edilemez bir durumdur.

Nasıl ki inşaat baronları ve taşeron patronlarının gözünde biz işçilerin can bedeli birkaç kuruşluk “kan parasıyla” geçiştiriliyorsa, Seda Sayan gibilerinin gözünde de çocuk sahibi yapan birer ‘araç' gibi görülüyoruz.

Seda Sayan söylediği bu sözlerle nasıl bir insani ve ahlaki anlayışa sahip olduğunu ortaya koyuyorsa, aynı zamanda burjuva sınıfın emekçiler hakkındaki düşüncelerine de tercüman oluyor.

Bu yüzden Seda Sayan'a bir söz, işçinin hakkını gasp eden patron sınıfına ve emekçilerin yaşamını açlık, sefalet, yoksulluk ve yoksunlukla yozlaştıran bu lanet düzene birçok söz söylememiz gerekiyor"