Medya

İrem Derici'nin 'Eşek cennetine gittim' sözlerine tepki!

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, ödülünü almak üzere sahneye çıkan İrem Derici'nin, "Eşek cennetine gittim geldim" sözlerine tepki gösterdi.

Buhara Medya Grubu tarafından düzenlenen '8. Uluslararası Buhara Medya Ödülleri' töreninde 'Yılın En İyi Kadın Pop Sanatçısı Ödülü'nü almak için sahneye davet edilen İrem Derici yaptığı konuşmada, geçen yıl hastanede yattığı günlerle ilgili, “Bildiğiniz gibi eşek cennetine gittim geldim” dedi. Bu sırada Derici'ye ödülünü vermek üzere sahnede bekleyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman, şarkıcıyı şaşkınlıkla dinledi. Sunucunun, “Seni Başkan'ın yanına alalım” demesiyle  Derici, yanına geldiği TBMM Başkanı İsmail Kahraman'dan ödülünü aldı.

Kahraman'ın ödülü tavırlı vermesi dikkat çekti. Derici, tam konuşma yapacağı sırada Meclis Başkanı Kahraman, mikrofonu isteyerek, “İrem Hanım'ın bir sözünü değiştirmemiz gerekiyor. Cennet cennettir, eşeklerin cenneti olmaz” dedi.

Bunun üzerine İrem Derici, “Bana eşek gözlü derlerdi de o yüzden” diye konuştu. 

İREM DERİCİ'DEN AÇIKLAMA

Ödül törenindeki diyalogla ilgili yayımlanan haberin ardından sosyal medyada İrem Derici'nin sahneye alkollü çıktığı iddiaları ortaya atıldı. İrem Derici bunun üzerine şu açıklamayı yaptı: 

'Ödülüme leke sürülmesine izin vermeyeceğim'

"Dün gururla katıldığım ve ödül aldığım 8. Buhara Medya Ödülleri’yle alakalı hem kırıcı hem de alakasız bir haber yapılmış. 'Alkolsüz bir ödül töreninde, sahneye alkollü çıktı' haberi yapılmasına mı üzüleyim, neden kimseyle alıp veremediğim yokken bu kadar bana yürünmesine mi darılayım, bilemedim... Hatırlatayım ki ben bu yıl büyük bir hastalık geçirip yoluma mükemmel bir şekilde devam ettim. Sağlık benim için her şeyden önemli. Böyle hayal ürünü haberlerle ödülüme leke sürülmesine izin vermeyeceğim gibi yine bu haberi yapan arkadaşlara kin gütmeyeceğim. Canınız sağ olsun ama kul hakkı yediğinizde ve insan üzdüğünüzde, içinizdeki kötülüğün ışık hızıyla size geri döneceğine emin olun. Saygılarımla..."