Medya

Mahkemede hesaplaşacak

Sinema sanatçısı Hale Soygazi, Seda Sayan hakkında dava açtı.

Seda Sayan ve Uğur Aslan'ın birlitte sunduğu programda ortaya atılan ‘bebeğini evlatlık verdi’ iddiasına maruz kalan sinema sanatçısı Hale Soygazi soluğu mahkemede aldı. 

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Hale Soygazi'nin avukatı tarafından açılan davanın konusunu, özel bir televizyon kanalının sabah kuşağında Seda Sayan ve Uğur Arslan'ın sunduğu 'Artık Susma' adlı programın 25 Eylül'den itibaren yayımlanan bölümleri oluşturdu.

HALE SOYGAZİ'NİN FOTOĞRAFI YER ALDI

Programa konuk olarak alınan Murat Şar (43), annesinin Yeşilçam'ın ünlü bir oyuncusu olduğunu iddia etti. O sırada ekranda Hale Soygazi'nin fotoğrafları yayınlandı. Programın ilerleyen zamanlarında da Hale Soygazi söz konusu anne olarak lanse edildi. Doğum sırasında Murat Şar'ın göbek bağının kesilmediği, bu yolla bebeğin ölmesini istediği gibi iddialar program boyunca yer aldı. 

Yapılan yayınlar ozerine ünlü oyuncu Hale Soygazi, Seda Sayan, Uğur Arslan, yapımcı şirket Global Prodüksiyon, sorumlu müdür Sema Tınaztepe, Murat Şar ve Mehmet Yüzüak hakkında dava açtı. Soygazi, yayının durdurulması için ihtiyati tedbir kararı da istedi.