Medya

Manuş Baba'nın avukatından açıklama

'Eteği belinde' şarkısının çalıntı olduğu iddiaları ortaya atılan Manuş Baba'nın avukatından açıklama geldi

Manuş Baba’nın “Eteği Belinde” isimli şarkısının çalıntı olduğu iddiaları üzerine sanatçının avukatı Sedef Erken bir açıklama yaptı. Erken, “Böyle bir iddia söz konusu ise dile getirileceği ya da ispat edileceği zemin meslek birlikleri değil, mahkemelerdir” dedi.

Manuş Baba olarak tanınan sanatçı Mustafa Özkan'ın son çıkan "Dönersen ıslık çal " adlı albümünün çıkış parçası olan "Eteği Belinde" isimli şarkının sanatçı Atilla Yılmaz'a ait parçanın birebir kopyası olduğu iddiası üzerine Özkan'ın avukatından açıklama geldi. 

Atilla Yılmaz'ın, 2005 yılında piyasaya çırattığı "Vaktidir" adlı albümünden yer alan "Senden Gayrı" isimli eser ile birebir kopya olduğunun Musıki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği tarafından onaylanmasının bir anlam ifade etmediğini belirten Avukat Sedef Erken konunun mahkemenin kararı ile çözüleceğini kaydetti.

İDDİANIN İSPATLANACAĞI MERCİ MAHKEMEDİR 

Yazılı bir açıklama yapan Avukat Sedef Erken, müvekkilinin adeta görünmez bir mahkemede yargılandığını ve haksız şekilde karalama ve linç kampanyasına maruz kaldığını söyledi.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre iddianın dile getirileceği ya da ispat edileceği yerin meslek birlikleri değil mahkemeler olduğunu belirten Erken "Bu konuda gereken her türlü hukuki girişimi bugün itibariyle başlatmış olduğumuzu, yapım firması Kınay Prodüksiyon ve müvekkilime verilen zararın giderilmesi için gereken çalışmayı sürdürdüğümüzü, iddiayı gerçekmiş gibi yansıtan basın mensupları ile ilgili her türlü hukuki önlemleri alacağımızı ve özellikle de müvekkile verilen manevi zararın tazmini yoluna gideceğimizi saygıyla duyururuz. Gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.