Medya

Özkökler'in evi alev alev yandı!

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bulunan tarihi Hüdai Oral evi çıkan yangında kül oldu. Evin Özkök ailesine ait olduğu ortaya çıktı.

Yangın öğle saatlerinde Denizli'nin Pamukkale ilçesi, Gazi Bulvarı’nda Hulusi Oral'a ait tarihi 2 katlı ahşap evde meydana geldi. Alevlerin yükseldiği binaya itfaiye ekipleri de müdahale etmeye çalışırken, yangın sonrasında bina kullanılamaz hale geldi.

Binanın Özkök ailesine ait olduğu öğrenilirken, Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ün eşi Tansu Özkök, kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklamada, "Atatürk’ü dinlediğimiz, ülke sevgisini, çağdaş birey olmanın değerlerini öğrendiğimiz evimiz. Bir tarih, çocukluğum, anılarımız kül oldu" diye belirtti.

2018/01/27/3.jpg

Tansu Özkök, "Denizli’de kalan son tarihi Konak’tı. Dedemin yanılmıyorsam 1930’larda büyük emekle yaptırdığı. Büyüdüğümüz, Hulisi dedem ve babaannemden Cumhuriyeti, Atatürk’ü dinlediğimiz, ülke sevgisini, çağdaş birey olmanın değerlerini öğrendiğimiz evimiz. Bir tarih, çocukluğum, anılarımız kül oldu. Canım çok yanıyor. Çok uğraştık, yarınlara kalsın diye. O korkunç binaların aradına sıkışıp kaldık. Direndik. Ama başaramadık. Bugün öğlene doğru çıkan yangınla bitti" ifadelerini kullandı.

2018/01/27/4.jpg

Tansu Özkök'ün paylaşımını altına teselli yorumları geldi.

2018/01/27/a_2.jpg