Medya

Şahan'a anne tepkisi "Hı hı tabi, onlar da seni bekliyordu"

Kayhan filmiyle 9 Şubat'ta farklı bir karakterle izleyici karşısına çıkacak Şahan Gökbakar tiyatro okumaya karar verdiğinde annesinin tepkisini anlattı.

Recep İvedik tiplemesiyle Türk sinema tarihinin en yüksek gişe rakamlarına ulaşan Şahan Gökbakar oyuncu olmasına annesi Lerzan Gökbakar’ın başta karşı çıktığını söyledi. Kırdığı gişe rekorlarına rağmen annesinin fikrini değiştirmediğini söyleyen ünlü komedyen, “Annem yaptığım filmlere pek tepki vermez, sadece ‘Bunlar benim için hızlı’ der” dedi

Yeni karakteri 'Kayhan' ile 9 Şubat'ta izleyiciyle buluşacak olan Şahan Gökbarak 'Kayhan'ın 'Recep İvedik'e benzetilmemesi için özel bir çaba sarf ettiğini söyledi. "Kayhan'ı ilk izlediğimde 'Helal olsun Şahan' dedim çünkü bambaşka bir karakter oldu" diyen Gökbarak yeni filmini, aile hayatını GÜNAYDIN'a anlattı...

"HI HI TABİ ONLAR DA ZATEN SENİ BEKLİYORDU"

Oyuncu olma kararı almasının ardından annesinin zor günler geçirdiğini anlatan Gökbarkar şunları kaydetti: 

'Kendi istediğimi yaptım ama annem, kararımdan dolayı birazcık zor zamanlar geçirdi! (Gülüyor) Togan da kendi istediğini yaptı. Annem alışık değil; ODTÜ'den mezun, kimya mühendisi bir kadın. Rahmetli babam da makine mühendisiydi, yani sanat dünyasıyla pek alakaları yok. "Ben tiyatro okuyacağım" dedim, annem imalı bir şekilde "Hı hı tabii, onlar da zaten seni bekliyordu" dedi. ÖSS'den geçer puanı aldım, tiyatro sınavına girdim, ilk ve ikinci aşamayı da geçtim. Sonra annemi aradım, "Anne, ben geçemedim" dedim. "Sana demiştim; gel buraya da dershaneye yazıl" dedi. "Şaka yaptım, aldılar beni" dedim. Telefonu bırakıp koşmaya başlamış annem, "Ay kazandı oğlum!" diye. Aileler her zaman başarınla mutlu olmayı biliyor ama ilk etapta bir çekinceleri oluyor. Annem benim durumu tam kabullendi derken, Togan "Ben yönetmen olacağım" diye çıktı. Annem bu sefer tam heyheylendi! O zamanlar annem Togan'ın bir diziden etkilenip yönetmen olmaya karar verdiğini düşünüyordu. Sürekli "Dawson's Creek' izledin, böyle oldun" diyordu. İyi ki Togan yönetmen oldu; bak harika bir ikili olduk. 

YAPTIĞIM HİÇ BİR ŞEYE TEPKİ VERMİYOR

Annem, yaptığım hiçbir şeye pek tepki vermiyor. (Gülüyor) Sadece "Bana hızlı geliyor" diyor. Annem, Gülse Birsel'ci biraz.

OĞLUM, BÜTÜN TEK KAŞLI, KILLI ADAMLARI BEN SANIYOR!

Efe, 'Kayhan'ın posterlerini görüyor, "Aa baba" diyor. Geçen gün televizyonda 'Recep'e benzeyen birini gördü, "Aa baba" diye gösterdi. "Hayır oğlum, o baba değil" dedim. Bütün tek kaşlı kıllıları baba zannediyor çocuk.