Medya

Şirin Payzın'dan göndermeli paylaşım!

Gazeteci Şirin Payzın'ın CNN Türk'teki programı 'Erdoğan istedi' diye sonlandırılmak istenmiş olay bambaşka çıkmıştı. Payzın'dan bir gönderme daha geldi.

Geçtiğimiz ay CNN Türk'te yaşanan 'Bizans oyunları' hamlesinde Gazeteci Şirin Payzın'ın birileri tarafından programının sonlandırılmak istendiği bunu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adının kullanılarak yapılmak istendiği ortaya çıkmıştı. Şirin Payzın’a kurulan kumpasın ise Hande Fırat ve Hakan Çelik olduğu iddia edilmişti. Ancak Şirin Payzın Hande Fırat'ı ve Hakan Çelik'i savunmuş ve iddiaları yalanlamıştı.

"GERÇEKLERİ YANSITMAMAKTADIR"

Sosyal medya hesabında açıklama yapan Payzın, “Ne oluyor programı hakkında ortaya atılan iddialar. Gerçekleri yansıtmamaktadır. Ne iddialara adı karıştırılmaya çalışılan meslektaşlarımızın, ne de siyasetçilerin bu konuya dahli var. biz işimizi yapmaya devam ediyoruz” demişti.

GÖNDERMELİ PAYLAŞIM

Olayın üzerinden günler geçti ididalar yalanlandı ancak Şirin Payzın'ın İnstagram'dan yaptığı paylaşım birilerine gönderme olarak yorumlandı. Payzın, "Tepeden inme değil temelden yetişmeyim" diyerek ağır bir imada bulundu. 

2018/02/23/aea_1.jpg

Payzın'ın paylaşımda yer verdiği sözleri;

"Sene 1994 harıl harıl çalışırdık gecelere kadar.. muhabirdik, televizyon muhabiriydik üstelik ve heycanlıydık hepimiz. haberdi, hikayelerdi, sokakta olan bitendi peşinde koştuğumuz. benim için daha uzaklar Irak, Suriye , Ortadoğu idi peşinde koştuğum, anlamaya çalıştığım, haber yaptığım , sık sık gittiğim.. bir zamanlar muhabirdik saç baş dağılmış ama mutlu.. tepeden inme değil temelden yetişme"

HANDE FIRAT VE HAKAN ÇELİK NE DEMİŞTİ?

Konuyla ilgili olarak (31 Ocak 2018) isim vermeden kişisel Twitter hesabından açıklamada bulunan Fırat, “Son günlerde bazı internet sitelerine yazdırılan ve bazı köşe yazarlarının kaleme aldığı şahsımla ilgili iddialar tamamen gerçek dışı, yalan ve iftiradır. Bu kasıtlı iftiraları yazdıranlar asıl kumpası kuranlardır. Zaman gerçekleri ortaya çıkarır” demişti.

2018/02/23/auie.jpg

Aynı gün “Bazı dedikodu yazarlarınca şahsımla ilgili olarak ortaya atılanların tamamı yalan ve bütünüyle hayal ürünüdür” ifadelerini kullanan Çelik ise Twitter’da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İddia edildiği gibi CNN Türk programcısı Şirin Payzın’ın işten çıkarılması ya da kendisiyle ilgili herhangi bir tasarrufta bulunulması yönünde hiçbir girişimim olmamıştır. 1992 yılından bu yana Doğan Grubu’nda çalışıyorum ve yöneticilik yapıyorum. Hiç kimseyi işten atmadım ya da atılması için talepte bulunmadım. İddia edilen ve yazılıp çizilenlerin tamamı çirkin birer iftiradır.”

2018/02/23/auuau.jpg

SADECE HABER