Medya

Survivor 2018 başladı peki ilk izlenimler nasıl?

Survivor 2018 başlayalı iki gün oldu ve yarışmacıların merak edilen performansları hakkında yavaş yavaş fikir sahibi olmaya başlandı işte tüm detaylar.

Survivor 2018 heyecanı başlayalı iki gün oldu ve yarışmacıların merak edilen performansları hakkında yavaş yavaş fikir sahibi olmaya başladık. Tabi Survivor'ın uzun bir maraton olduğunu düşünürsek henüz performanslar için kesin bir yargıya varmamız haksızlık olur.

ACUN ILICALI SURVIVOR 2018'E NASIL BİR GİRİŞ YAPTI

Her sezon başlangıcında Acun Ilıcalı'nın adaya farklı bir araçla giriş yapıyor olması dolayısıyla bu sezonda acaba nasıl bir araçla giriş yapacak sorularına neden oldu. Daha önceki yıllarda moonster, helikopter, tır gibi ilgi çekici araçlar kullanan Acun Ilıcalı bu sene motorsiklet ile giriş yaparak beklentilerin altında kalmış oldu.

2018/02/12/acunmotorlagiris.jpg

SURVIVOR 2018 NASIL BİR SEZON OLACAK

Tabiki bu yıl takımlardan birinin All Star olması geçmiş yıllardan tanıdığımız bir çok başırılı yarışmacıyı tekrar izleme fırsatı bulmamıza neden olacak. Özellikle geçmiş yıllarda akıllarda kalan erkek yarışmacılardan iki sezonda iki şampiyonluk almış olan Turabi Çamkıran en büyük favorilerden. Bunun yanında geçmiş sezonlarda bir şampiyonluğu bulunan ve son yarıştığı sezonda Turabi ile deyim yerindeyse kanka olan Hilmi Cem İntepe'de bir diğer favorilerden.

Geçen sezon finalde Ogeday'a birinciliği kaptıran Adem Kılıççı ise gerek performansıyla gerek ada yaşantısıyla akıllarda gönüllerin şampiyonu olarak kalmıştı bu da doğal olarak onu diğer favorilerden yapıyor. Bunların dışında All Star erkek yarışmacılardan geçtiğimiz sezonlarda birinci olamasalarda akıllarda iz bırakan Murat Ceylan ve Nihat Doğan favori olarak adledilmeselerde performansları acaba dedirterek merakla bekleniyor.

All Star kadın yarışmacılarda ise hiç şüphesiz geçmiş yıllarda oldukça yüksek yarışma performansı sergileyen Nagihan Karadere ve Merve Aydın neredeyse eşit derecede favori gösteriliyor hemen arkalarında hatta onlardan çok fazla aşağı kalır bir performansı olmayan Sema Aydemir geliyor. Sırasıyla Damla Can ve Sahra Işık ise diğer kadınlar gibi atlet olmasalarda her an yüksek performans gösterip adını finale yazdırabilecek kapasitedeler.

2018/02/12/survivor2018yarisma.jpg

Gönüllüler takımına gelince henüz yarışma performansları bilinmediğinden sadece tahminlerde ve beklentilerde bulunulabiliyor. Beklentilerin başında Iğdır'dan İstanbul'a yürüyerek sesini Türkiye'ye duyurup Survivor 2018 kadrosuna adına yazdıran Cumali Akgül geliyor. Süpriz bir şekilde All Star kadrosundan Gönüllüler kadrosuna geçen Hakan Hatipoğlu ise gerek karakter gerek performans olarak en bilinen isimlerden ve şüphesiz direkt olarak gönüllü erkekler arasında adını en başından favorilere yazdırmış oldu. Marcus ise Adriana Lima'nın arkadaşı olması dolayısıyla merak edilen bir diğer isim. Genel olarak fiziksel özelliklere bakıldığında ise erkeklerde Anıl Berk Baki, Ramazan Kalyoncu ve Melih Özkaya diğer göze çarpan isimler.

Gönüllüler Kadın yarışmacılarda ise ünlü atlet Nevin Yanıt en büyük favori ve All Star takımındaki çok güçlü kadın yarışmacıların karşısında durabilecek en büyük güç olarak gösteriliyor. Bir diğer merak edilen kadın yarışmacı ise performans olarak büyük beklenti olmasada daha önce Recep İvedik Survivor macerasından tanıdığımız Gamze Aksu. Genel fiziksel özelliklere bakıldığında ise Yağmur Banda, Birsen Bekgöz ve Funda Alkayış dikkat çeken isimler.

SURVIVOR 2018 İLK İKİ GÜN YARIŞMA PERFORMANSLARI NASILDI?

İlk iki gün performanslarına bakıldığında All Star kadrosu ilk yarışmada tecrübesini konuşturarak baraka ödülünü kazandı ancak daha sonraki her takımdan ikişer erkek yarışmacının yarıştığı ödül oyununda ve ertesi gün takım olarak yarışılan ödül oyununda gönüllüler çok rahat kazanarak ciddi gözdağı verdiler.

2018/02/12/survivor-erkekler-performans.jpg

SURVIVOR 2018 ERKEK YARIŞMACILARIN PERFORMANSLARI

Yarışmalardaki tekli performanslara bakıldığında en göze çarpan ve en hazır görünen isimler erkeklerden Hakan Hatipoğlu ve Anıl Berk Baki oldu, Hilmi Cem İntepe eski performansından ve hızından biraz uzak olsada fazla kilolarını attığında Hakan Hatipoğlu ve Anıl Berk Baki'nin şuanki performanslarının önüne geçebileceği izlenimi verdi. Turabi Çamkıran ise geçmiş yıllardaki ilk haftalardan itibaren başlattığı özgüven patlaması ve yüksek performansını bu sene pek yansıtamadı yarışmanın ilk günlerinde biraz temkinli ve çekimser göründü. Tabi geçmiş yıllarki performansı ve iki şampiyonluğu dikkate alındığında belkide bu fırtına öncesi sessizliği olabilir.

Adem Kılıççı'ya gelecek olursak ilk haftalardaki geçtiğimiz sezondaki sesiz ve uzaktan izler tutumunu tekrar takındı ancak yarışmalardaki performansı gayet başarılı ve diğer All Star erkek yarışmacılara göre fizik ve kondisyon olarak daha hazır göründü ve bizce Adem yarışmanın ilerleyen haftalarında ciddi patlamalar yapıp zirveye oynayabilecek kapasitede. Murat Ceylan ise performans ve karakter olarak beklenenin aksine oldukça geri planda duruyor ve fizik olarakta açıkçası pek hazır görünmüyor. Ümit Karan ise yaşı fazla kiloları ve performansı kıyaslandığında oldukça iyi durumda ve kilolarını attığında orta sıraların üstünde yer alacağı kesin gibi.

Nihat Doğan'a gelince şu an için geri planda durmayı tercih ediyor ve bunun sebebinin fazla kiloları ile kondüsyon eksiği olduğu açıkça görünüyor. Tabi bu sorunları zaman ilerledikçe atlatacağından geçmiş yıllardan bildiğimiz mevcut hırsıyla ve sivri karakteriyle yarışma performansını da artırıp üst sıralara oynamaya başlayacaktır. Gönüllerde Ramazan Kalyoncu ise iddialı konuşmalarına rağmen henüz zirveye oynayan oyunculara karşı yeterli performansı gösteremedi ancak zamanla toparlayabilecek yapıya sahip olduğunu hissettirdi. Marcus ve Cumali ise merak edilen ve ses getiren isimler olmasına rağmen şuanki performanslara göre açıkçası hayal kırıklığı yaratarak en zayıf halka olarak göründüler.

2018/02/12/survivor-kadin-performans.jpg

SURVIVOR 2018 KADIN YARIŞMACILARIN PERFORMANSLARI

Beklendiği gibi Nagihan Karadere hırsıyla kadınlar arasında en iyi performansa sahip yarışmacı oldu, hemen ardından Sema Aydemir göze çarptı, Merve Aydın ise büyük beklentiler olmasına ve yarışmalarda kazanma oranı hala yüksek olsada ilk yarışmalara tutuk ve tereddütlü bir görünüm çizdi ama toparlanıp üst sıralarda yer alacağından kimsenin şüphesi yok. Damla Can ise oldukça iyi yarışıyor ancak bir önceki yarıştığı sezona göre bir tık geri planda kalıyor tabi bu ilerleyen zamanlarda ciddi bir performans artışı yapacağı ve zirveye oynayacağı hissiyatını değiştirmiyor.

Gönüllü kadınlarda ise Nevin Yanıt büyük beklentilere henüz karşılık veremesede ilerleyen zamanlarda oyunlara alıştıkça All Star kadrosuna ciddi oranda kafa tutup hatta onlarında üstüne çıkabilecek bir izlenim yarattı. Yağmur Banda, Birsen Bekgöz ve Funda Alkayış ise hemen hemen eşit yarışma performansı sergiliyorlar ve ilerleyen zamanlarda orta sıraların üzerine oynayacak bir hava yarattılar.

2018/02/12/survivor-2018-yarismasi.jpg

SURVİVOR 2018 İKİLİ OYUNLARDAKİ OYUNCU SEÇİMLERİ VE ANLAŞMAZLIKLAR

Bu sezon bir yenilik olan ve takımlardan her hafta bir gün sadece ikişer kadın oyuncu ve bir gün ikişer erkekle oyuncuyla yapılacak olan yarışmalarda oyuncu seçimlerinin büyük tartışmalara sebep olacağı kesin gibi görünüyor. Zaten ilk haftadan erkeklerde All Star da Turabi ve Hilmi Cem seçimine Adem Kılıççı'nın içerlediği. Kadınlarda ise Sema Aydemir ve Merve Aydın seçimine ise Nagihan Karadere, Sahra Işık ve Damla Can'ın içerlediği ve şimdilik sessiz kaldıkları açıkça hissedildi. İlerleyen haftalarda bu konunun ciddi gündem olacağı ve büyük kavgalara sebep olacağı aşikar.

 • USD
  0,27
  4,8070
 • EURO
  0,43
  5,6074
 • ALTIN
  0,09
  189,40
 • PETR
  -0,11
  72,8200