Medya

Trump’tan Hilal Kaplan’a “Haber yaptığınıza emin misiniz?” sorusu

ABD Başkanı Trump, gazeteci Hilal Kaplan’a “Haber yaptığınıza emin misiniz? O soruyla Türkiye için çalışmıyor musunuz?” diye sordu.

ABD Başkanı Donald Trump, ikili görüşme sonrası basın toplantısında Türkiye’den ‘sadece dost canlısı’ gazetecilerden soru alınacağını söyledi. Hilal Kaplan’ın sorusunun ardından “Şimdi de sayın Erdoğan’a sor” diyen Trump, Kaplan’ın bir an duraklaması üzerine “Haber yaptığınıza emin misiniz” dedi. Trump’un sözleri gülüşmelere neden oldu.

Dost canlısı gazetecilerden soru

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’daki görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte gerçekleştirdikleri basın toplantısında Türkiye’den ‘sadece dost canlısı’ gazetecilerden soru alınacağını söyledi. Trump, “Sadece dost canlısı gazeteciler, onlardan çok fazla yok zaten” sözlerinin ardından Erdoğan’dan birini seçmesini isterken; Cumhurbaşkanı’nın tercihi Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan oldu.

“Bir soru da Sayın Erdoğan’a sor”

Kaplan’ın kendisine yönelttiği sorunun ardından bir soru da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sormasını isteyen Trump, Kaplan’ın duraklamasının ardından da şunları söyledi:

“Haber yaptığınıza emin misiniz? O soruyla Türkiye için çalışmıyor musunuz?”

ABD Başkanı’nın yorumu, iki liderin gülüşmesine sebep oldu.

Hilal Kaplan Apo’nun manevi oğlu teröristi sormuştu

Hilal Kaplan’ın ABD Başkanı Trump’a ”YPG’nin liderini Mazlum Kobani kod adlı bir kişiyi Beyaz Saray’a davet ettiniz. Bugün size verilen bilgilerde görebileceğiniz gibi Türkiye’de 17 tane terörist saldırının sorumlusu kendisi. 116 asker ve sivilin ölümüne sebep olan kişi. Hala Beyaz Saray’a davet etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusunu yöneltti.

Trump ise Türkiye’nin rahatızlığına neden olan bu davetle ilgili soruya yanıt veremedi.