Otomobil

20 büyükbaş hayvan açlık ve susuzluktan telef oldu!

Erzurum'un Tortum ilçesinde bulunan bir çobanın 15 gündür aç susuz bıraktığı 20 büyükbaş hayvan telef olduğu bölgede çalışmalar başlatıldı.

Erzurum'un Tortum ilçesindeki bir mezbahanenin yanında bulunan ahırdan kokular gelmesiyle şüphelenen mahalle esnafları, durumu polise ve Erzurum'da yaşayan hayvanların sahibine bildirdi. Polisin olay yerine gelmesiyle yapılan araştırmada, ahırda bulunan 40 büyükbaş hayvandan 20'sinin açlık, susuzluk ve havasızlıktan telef olduğu tespit edildi. Ölmek üzere olan diğer hayvanlara müdahale için Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafınca çalışma başlatıldı.

Yaklaşık 15 gündür aç ve susuzlukla telef olan hayvanlar ahırdan çıkarılarak bahçeye getirildi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nce bölgede ilaçlama çalışması yapıldı. Yol kenarındaki hayvanları gören vatandaşlar, korkunç manzara ile karşılaşınca duruma tepki gösterdi.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:606px; width:455px" />

ÇOBAN İFADE VERECEK

Ölmek üzere olan diğer hayvanlar ise veterinerler tarafından battaniyeye sarılarak müdahale edilmek üzere başka alana götürüldü. Öte yandan olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve çoban ifade vermek üzere emniyete götürüldü.

" style="border-style:solid; border-width:2px; height:405px; width:606px" />