Otomobil

6 Aydır Kapalı Olan Ardahan-Ardanuç Yolu Açılıyor!

Ardahan'ı Artvin ve Ardanuç'a bağlayan, kar sebebiyle 6 ay boyunca kapalı olan Ardanuç yolunun açılması için Karayolları ekipleri çalışmalar başlattı.

Türkiye'nin batısı ve güneyinde vatandaşlar denize girmenin tadını çıkarırken, doğusunda kar ile mücadele devam ediyor. Yaklaşık 6 aydır kapalı olan Ardahan - Ardanuç karayolunu açmak için çalışmalar aralıksız sürüyor.

2831 rakımlı Bülbülhan Yaylası'nda yer yer 5 metreye ulaşan kar kalınlığı sebebi ile büyük sıkıntı yaşayan Karayolları ekipleri, zor şartlar altında çalışmalarına devam ediyor.

"ÇALIŞMALAR ZAMAN ZAMAN GÜÇLEŞİYOR"

Karayolları ekiplerinin yaklaşık 6 aydır kar sebebi ile kapalı olan yolu açmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren sürücü Mehmet Alkan, "1 Kasım 2016 tarihi itibari ile trafiğe kapanan Ardahan Ardanuç karayolu, 21 Mart 2017 tarihi itibari ile karayolları ekiplerinin yoğun çalışmaları sayesinde yol ulaşıma açılmaya çalışılıyor. Yolun belli kısımlarına Çığ düşmesinden dolayı çalışmalar zaman zaman güçleşiyor. Metrelerce yükseklikte kar kütleleri var. Yer yer 5 metreyi bulan kar yüksekliği var. Tüm olumsuz şartlara rağmen Karayolları ekipleri aralıksız çalışarak yolu açmaya çalışıyorlar" şeklinde konuştu.
 
Karayolları görevlileri de çalışmaların aralıksız sürdüğünü ve yolun en kısa zamanda ulaşıma açılacağını aktardılar.