Otomobil

Biga Belediyesi 18 Eylül Stadyumu bakıma muhtaç

Biga Belediyesi 18 Eylül Stadyumu bakımsızlıktan adeta içler acısı halinde can çekişiyor.

Çanakkale Süper Amatör Lig maçları daha önce Biga Belediyesi 18 Eylül Stadyumunda yapılıyordu. Süper Amatör Lig maçları artık Biga İlyas Bayram Stadyumunda yapılıyor. Biga Belediyesi 18 Eylül Stadyumunda diğer amatör lig maçları yapılıyor. Çanakkale Süper Amatör Lig’in ilk devresi 25 Aralık Pazar günü sona erdi.

Çanakkale Dardanelspor 2014 yılında Çanakkale 18 Mart Stadyumunun onarımı nedeniyle iç saha maçlarını Biga İlyas Bayram Stadyumunda oynadı. Biga İlyas Bayram Stadyumunun tamir ve bakım işlemleri ihale sonucu bir firmaya verildi. Bu firma Biga İlyas Bayram Stadyumunun bakım ve onarımını yaptı.

Günler geçtikçe Biga İlyas Bayram Stadyumuna yenilikler yapılmaya devam edildi. Biga İlyas Bayram Stadyumuna ışıklandırılma çalışmaları yapıldı. Futbol takımları ışıklandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından geceleri de antrenmanlarını yapabiliyorlar.

Biga İlyas Bayram Stadyumu ışıklandırma çalışmalarına; ihale sonucu Gençlik ve Spor Bakanlığı, Biga Ak Parti İlçe Başkanlığı, Çanakkale Ak Parti Milletvekili Bülent Turan ( Ak Parti Grup Başkan Vekili ) öncülük etti.

Biga Belediyesi 18 Eylül Stadının Bakıma İhtiyacı Var

Biga Belediyesi 18 Eylül Stadyumu bakımsızlıktan adeta içler acısı halinde can çekişiyor. Biga Belediyesi 18 Eylül Stadında Süper Amatör Lig maçları haricinde diğer amatör lig maçları yapılıyor. Stadın alt yapısı çökmüş. Stadyumun sunu çiminde tahribatlar oluşmuş.

" style="height:390px; width:640px" />

Ayrıca Biga Belediyesi 18 Eylül Stadyumunun çevresinde bulunan kum torbaları patlamış ve kale arkasının yan tarafları çöpler birikmiş. Stadyum girişinde bulunan elektrik panosunun kapakları açık ve tehlike saçıyor. Taraftar tribünlerinin oturma yerleri tahribat görmüş ve demirler küflenmiş durumdadır. Taraftar tribününde ve çevresinde alkol şişeleri bulunuyor. Kapısını açık bulduğumuz odanın içi ise çöpler ile dolu ve yıkılmak üzere olduğu görüyor. Odanın içinde alkol şişeleri olduğunu görüntülüyoruz. Oyuncu yedek kulübelerinin içinde de çeşitli temizlik ürünleri bulunuyor.

Yapılan son araştırmaya göre; Biga Belediyesi 18 Eylül Stadı Ak Parti Belediye Başkanı Mehmet Özkan’ın zamanında 05 Ocak 2012 tarihinde suni çim ve tribün inşaatı yapılmıştı.

Biga’da zamanında; yerel basını ve yerel siyaseti Biga İlyas Bayramı Stadyumunun yenilenmesi için sürekli gündeme getirilerek sonunda Biga İlyas Bayram Stadyumu yenilendi. O zaman sormak gerekiyor. Biga Belediyesi 18 Eylül Stadı sahipsiz değildir. Biga Belediyesi 18 Eylül Stadı ne zaman yenilenecek?

( Araştırma-Derleme Haber )

Halil İbrahim ÇAL