Otomobil

Dünyanın en pahalı otomobili: Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire, dünyanın en pahalı otomobili unvanıyla alıcıyla buluştu. 15 milyon dolarlık fiyatı dudak uçuklatıyor.

Fransız şirketi Bugatti’nin son eseri, özelliklerinden önce fiyatıyla dünyanın enleri arasına girdi. Dünyanın en pahalı otomobili olan Bugatti La Voiture Noire, bu sıfatı 4 yıldır koruyan Rolls Royce Phantom Serenity’den devraldı.

Benzersiz tasarımı ile oldukça çekici görünen Bugatti La Voiture Noire, 15 milyon dolarlık fiyatıyla ne yazık ki aynı duyguyu veremiyor.

DÜNYANIN EN PAHALI OTOMOBİLİ

Fiyat bazında yer kürenin en pahalı otomobili olma özelliği, 2015 yılından beri Rolls Royce’un Phantom Serenity modeli elden bırakmamıştı. Phantom Serenity’e 4 yıl sonra 4 milyon dolar fark atarak gelen La Voiture Noire, şaşkına çevirdi.

Genel olarak her aracı üst segment kullanıcıya hitap eden Bugatti’nin bu modeli için ultra üst segment olmak gerekiyor. Zira Türk lirası ile fiyatı 85 milyon lirayı buluyor.

LÜKS VE KONFOR İÇİN ÜRETİLDİ

Bugatti araçlarında son yıllarda kullanılmaya başlanan ikonik W16 motoru yeniden düzenlendi. 8 litrelik motoru, 16 silindiriyle 1479 beygir gücü (1103 kW) güç ve 1600 Nm tork üretebiliyor.

Eşsiz dış tasarımı ve benzersiz siyah boyasının yanı sıra uzun dingil açıklığıyla dikkat çekiyor. Aracın asıl can alıcı noktası ise yüksek güç değil konforlu sürüş deneyimi. Nitekim La Voiture Noire, performans değil lüks ve konfor için üretilmiş bir araç.

ÖRTÜSÜ AÇILMADAN SATILDI

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda örtüsü üzerinden kaldırılmadan 11 milyon euroya satılan aracın alıcısına maliyeti vergilerle birlikte 16 milyon euro oldu. Türk lirası ile 100 milyon lirayı aşıyor.

canlı tv

Daha Fazla Canlı Tv Kanalı için ziyaret ediniz.