Otomobil

Renault ticari araçlarına makyaj yaptı

Renault, ticari modelleri Trafic ve Master’ın makyajlı modellerini ve Kangoo’nun yeni bir elektrikli versiyonunu tanıttı.

Renault, Trafic ve Master model ticari araçlarının makyajlı versiyonlarını tanıttı. Renault, araçlarında görünüm ile birlikte teknik özelliklerinde de güncelleme kaydetti.

TRAFİC’TE, OTOMATİK ŞANZIMAN SEÇENEĞİ

Makyajlanan Trafic C formlu LED ön farlar ve yepyeni bir ön ızgarayla geliyor. İç kabinde ise satin krom buton detayları kalitesi arttırılmış döşemeler dikkat çekiyor. 2.0 litrelik dizel seçenekli Trafic, 6 ileri otomatik şanzıman ile buluşuyor.

En üst donanım paketi olan SpaceClass deri koltuklarla gelirken daha basic paketin adı Trafic Passenger adıyla tüketiciye ulaşacak.

MASTER İDDİALI

Renault’un büyük ticari aracı Master diğer yeni Renault modellerinde bulunan C formundaki LED gündüz farlarıyla geliyor.

Renault, daha uzun kullandığı ızgaralarla ön görünümü farklılaştırırken, krom malzemeler ve kalitesi arttırılmış döşemelerle de iç görünümü zenginleştirdi.

Master’ın üst donanım paketlerinde diğer modellerden farklı olarak yatay ve daha küçük bir bilgi ve eğlence ekranı bulunuyor. Makyajlanan Master’ın yeni özellikleri arasında geri görüş kamerası, ön park sensörü ve kör nokta uyarıcısı da bulunuyor.

Yeni Master’da ayrıca 70 KM/S ve üstü hızlarda yan rüzgarların etkisini engellemek için geliştirilen ‘Crosswind System’e de yer verildi. Bu sistem, ekstrem hallerde sürücüye direksiyon desteği veriyor.

Master’daki bir diğer sürücü asistan özelliği de otonom acil durum freni olarak karşımıza çıkıyor. Şehir içi hızlarda da şehir dışı hızlarda da devreye giren otonom acil durum freni oldukça etkileyici.

2.3 litrelik dizel seçeneği de sunacak olan Master’ın en güçlüsü 180 beygir olacak. 6 ileri manuel ve otomatik olarak 2 şanzıman seçeneği sunacak. Öte yandan Master bir de 120 km menzilli elektrikli versiyon sunacak. Bu versiyonun adı ise Master Z.E.

RENAULT, TİCARİLERDE ELEKTRİKLİ SEÇENEKLERİNİ ARTTIYOR

Makyajlı Master ve Trafic’in tanıtımları sırasında Renault Kangoo’nun 2020’de piyasaya çıkması beklenen yeni elektrikli versiyonu Kangoo Z.E. Concept de tanıtıldı.