Sağlık

Mutlaka bir diyetisyene görünmenizi gösteren işaretler!

Bir diyetisyenden mutlaka randevu almanız için oluşabilecek işaretler

1.BİR ÜRÜNE ALERJİNİZ VARSA

Bir ürüne alerjiniz varsa ve bunun hangi besinden kaynaklandığını bilmiyorsanız bir diyetisyene başvurmanızda fayda var. Diyetisyen sizin beslenmenize göre bunun neyden kaynaklandığını bulabilir ve diğer rahatsızlıklarınıza karşı doğru departmana gitmeniz için yönlendirmede bulunabilir.

2.DÜZENSİZ YAŞAM

Çoğu doktora göre, bağırsak hareketleriniz günde 1-2 kez gerçekleşir. Fakat çoğu zaman 3-4 gün tuvalete çıkamıyorsanız bağırsak hareketlerinizi düzenlemek için diyetisyene başvurun. Size uygun bir beslenme listesiyle daha sağlıklı bağırsaklara sahip olabilirsiniz.

3.SÜT TÜKETİMİ

Gaz, şişkinlik, ishal ... Bu durumlar süt tüketiminizle ilgili olabilir. Laktoz intoleransı daha çok tüketilem doza bağımlıdır, yani eğer bir iki çorba kaşığı dondurma yerseniz bu sizi rahatsız etmeyebilir ama bir bardağı sizi kıvrandırabilir. Bu yüzden süt ürünlerinden alamadığınız tüm besin maddelerini başka bir yolla alabilmenizi sağlarlar.

4.SONUÇ VERMEYE DİYETLER

Her diyeti denediysen  ve bir sonuç alamadıysan. Veya kilo verdikten kısa bir süre sonra verdiğin kiloları geri alıyorsan. Engel ne olursa olsun, bir beslenme uzmanına görünmek etkili bir şekilde yardımcı olabilir. Bir uzman belirli bir diyet planını izlemek yerine, yaşam biçiminizi değiştirmede size yardımcı olabilir.

5.MİDE EKŞİMESİ

Bir diyetisyen, size uygun bir beslenme listesi hazırlayarak belirtileri en aza indirgemenize yardımcı olabilir. Daha ciddi bir problem için doktora başvurmalısınız.

6.DEĞİŞKEN İŞTAH

Aşırı iştah kapanması veya iştah artışı, bir şeylerin başladığını gösteren işaretler olabilir. Bir diyetisyen, muhtemelen neler olduğunu anlayabilmek için bir doktorla birlikte çalışarak önerilerde bulunabilir. Bir uzmanla görüşmek sağlığınız için yapmanız gereken ilk adım.

7.KOLESTROL

Bir diyetisyenden gelen rehberle, kolesterolünüzü nasıl düşüreceğinizi, kalp hastalığı ve kalp krizi riskinizi azaltmak için hangi besinlerin seçilmesi gerektiğini bilirsiniz.

8.HEDEFE ULAŞAMAMAK

Sporunuzu ve beslenmenizi doğru şekilde uyguladığınızı düşünüyorsunuz fakat kilo almaya devam mı ediyorsunuz?  Bu yaşam, uyku düzensizliğinizden kaynaklanıyor olabilir. Kendinizce doğru olduğunu düşündüğünüz her şeyi danışarak hayatınızın diğer kısımlarını da kontrol etmenizi sağlayacak bir uzmana güvenebilirsiniz.

9.YETERSİZ BESLENME

Kilo vermek ve sağlıklı kilo vermek arasında çok büyük bir fark var: Sağlık! Kilo vermeyi öğrenme, sağlıklı beslenme ve beslenme yetersizliklerini önleme sağlığınızı ve formunuzu korumak için en önemli anahtardır.

10.STRES

Bir beslenme uzmanı, bu durumun kalsiyum eksikliği, fazla egzersiz veya başka bir şeyden kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için araştırmalar yapabilir. Kalsiyum emilimi ve güçlü kemikler için uygun besin maddelerini almanızı sağlayabilirler, D vitamini ve K vitamini gibi.