Seyahat

Günübirlik tatil lokasyonları

Büyükşehirlerde yaşam, her geçen gün daha da çekilmez hale geliyor, birkaç gün için olsa dahi hava değiştirmek pek çoğumuzun her zaman aklında değil mi?

Büyükşehirlerde yaşam, her geçen gün daha da çekilmez hale geliyor ki, birkaç gün için olsa dahi hava değiştirmek ve şehirden uzaklaşmak pek çoğumuzun her zaman aklında. Pekiyi birkaç gün için nereye gidilir?

KIŞ TURİZMİ LOKASYONLAR

Kış aylarında tatil yapmak için hemen her büyük şehrin çevresinde pek çok alternatif yer alıyor. İstanbul’un çok yakın çevresinde dahi, dinlenebileceğimiz mükemmel adresler mevcut. Örneğin; İstanbul’a birkaç saat mesafede yer alan Kartepe, son yıllarda yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor ve merkezde turistik tesislerin sayısı artmakta. Tabii geleneksel çizgiyi bozmak istemeyenler için Uludağ, her zaman birinci alternatif olabilir ki, dünyaca meşhur kayak merkezimizin yeterli bir turizm potansiyeline sahip olduğu söylenebiliyor. Benzeri şekilde Ankalılar, Elmadağ kayak tesislerini değerlendirebilir ki, merkezin kent merkezine 1 saat kadar mesafede olması büyük bir avantaj. Tabii Ankaralıların 3 saat kadar uzakta yer alan Bolu ve Ilgaz gibi merkezleri değerlendirme şansı da mevcut.

2017/12/21/kartepe.jpg

DAĞ EVİ MODASI

Son yıllarda yükselen doğaya dönüş trendi kapsamında, büyük şehirlerin çevresindeki dağlık ve ormanlık kesimlerde turistik amaçla inşa edilen projeler de yer alıyor. Hemen her şehrin yakın çevresinde bu tip tesislere rastlamak mümkün. Ayrıca bireysel olarak ormanlık alandaki evlerini günlük kiraya verenler vasıtasıyla bu imkandan faydalanabilmek de mümkün. Yedi Göller, Bolu, Ağva, Şile, Polonezköy gibi merkezlerde bu günübirlik tatil fırsatlarından faydalanabileceğiniz pek çok tesis ve bireysel işletmeci yer alıyor.

2017/12/21/antalya.jpg

SICAK DENİZLERE İNİN

Kuzeydeki büyük şehirlerimizde kalın paltolarımızı giydiğimiz dönemlerde Antalya’da terleyebilirsiniz. Dilerseniz, ucuz uçak bileti fırsatlarını, kış döneminde düşen otel fiyatları ile mükemmelleştirip, birkaç günlüğüne Antalya’ya da kaçabilirsiniz. Kış aylarında denize girmeniz mümkün olmasa da, başka bir sahilin kokusunu hissetmek, en azından hava değiştirmek size iyi gelebilir.

 • USD
  0,07
  4,7300
 • EURO
  0,44
  5,4923
 • ALTIN
  -1,65
  194,66
 • PETR
  -3,77
  73,0800