Seyahat

İranlılar Türkiye'ye akın etti

Nevruz tatili yapan İranlılar Türkiye'ye geldi. Van, İstanbul, Antalya ve Marmaris İranlı turistle doldu. Esnaf ve turizmciler bayram etti.

İran'da geçen hafta başlayan Nevruz Bayramı tatili dolayısıyla bu ülkeden binlerce turist Türkiye'ye akın etti. Öncelikle Van'a gelen İranlılar, burada otellerdeki barlarda eğlenirken gündüzleri de alışveriş yapıyor.

Şehirde başlatılan alışveriş festivali ile esnafın da yüzü güldü. Van'ı tercih etmeyen İranlıların bir kısmı ise İstanbul'a akın etti. Özellikle Taksim ve çevresindeki otellere yerleşen İranlılar gece hayatının da tadını çıkartıyor. İstanbul'un hemen her bölgesinde İranlılar'a rastlamak mümkün.

Bir kısım İranlılar ise havanın da sıcak olması dolayısıyla Antalya ve Marmaris'e gitti. Marmaris'te eğlence mekanlarını kapatan turistler bayramlarını kutladı. Önceki gün Kemer merkezdeki bir otelin sahil kısmında turistler için sezonun ilk köpük partisi yapıldı. Köpük partisine ağırlıklı olarak İranlı turistler katılırken, Avrupalı ve Rus müşteriler de sezonun bu ilk organizasyonunu kaçırmadı.

Hava sıcaklığının 21 derece hissedildiği ilçede, turistler köpükler içinde, şarkılar eşliğinde eğlendi.